Kadına Dair Herşey

10 Yaş Genç Gösteren Saç Rengi Ve Modeli

10 Yaş Genç Gösteren Saç Rengi Ve Modeli

Saçlar dış görünüşü ortaya çıkaran en önemli vücut bölümümüzdür. Saçlarda yapılan en ufak değişiklik tamamen görünüşümüzü değiştirmektedir. O nedenle saç kesimi ve saç rengi çok büyük önem arz etmektedir. Genç görünmenin hangi yolu varsa hepsi harfiyen yerine getirilmelidir. Bazı saç kesimleri ve renkleri estetik cerrahi etkisi gibi olağanüstü değişimlere imza atabiliyor. Peki, genç gösteren saç modelleri hangileridir? Bu yazımızda sizlere daha genç görünebilmeniz için saçınızda yapmanız gereken değişiklikler hakkında bilgiler sunacağız.

Hangi Tür Saç Kesimleri Daha Genç Göstermektedir?

Saç kesimlerinde çene hizasında katlı kesimler, bob kesimler, maskülen kesimler ve yuvarlak kesimler bayanları en az 10 yaş genç gösteren saç kesimleri olarak görülmektedirler. Klasik küt kesimler ile hareketsiz düz kesim saçlar ise daha olgun bir görüntü açığa çıkmasına neden olmaktadır. Genç bayanların bu modelleri tercih etmesi ancak yaşlı bayanların bu modellerden uzak durması gerekmektedir. 30 yaş ve üstü bayanların hareketli ve salaş saç kesimlerini tercih etmeleri gerekmektedir.

Genç Gösteren Saç Renkleri Hangileridir?

Toprak rengi tonlar, ışıltılı kahveler, kumrallar, kestaneler bayanları olduklarından daha genç gösterir. Kızıl renkler ise özellikle de şampanya kızılı gibi en koyu olanlar 10 yaş daha yaşlı görünmenize neden olmaktadır. Aynı zamanda platin sarısı kadar koyu ve beyaza yakın açık sarı saçlar ise bayanları bulundukları yaştan daha büyük göstermektedir. Bu renkleri yaşı genç olan bayanların tercih etmesi daha doğru olacaktır. Doğru saç rengi için ten renginize hitap eden saç renginin seçilmesiyle olacaktır. Teninizi açan saç renkleri daha ışıltılı ve daha genç görünmenizi sağlayacaktır.

Genç Gösteren Saç Modelleri Nelerdir?

Sımsıkı toplanmış klasik saçlar, tam tepeden yapılan topuzlar gibi hareketsiz modeller daha yaşlı görünmenize neden olur. Bu neden ile saç modellerinizi daha salaş ve hareketli tercih etmelisiniz. Atkuyruğu yaparken sımsıkı bağlamak yerine daha salaş bırakabilirsiniz. Topuz kullanmayı seviyorsanız ensede topuz veya yarım topuz gibi salaş ve genç gösteren topuz modelleri ilk tercihiniz olsun.

Bir önceki yazımız olan Fönün Uzun Süre Kalması İçin Öneriler başlıklı makalemizde Fönün bozulmaması, saç stilleri ve saçınıza nasıl hacim verirsiniz hakkında bilgiler verilmektedir.


10 Yaş Genç Gösteren Saç Rengi Ve Modeli Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ