Kadına Dair Herşey

14 Şubat Ne İfade Ediyor?

14 Şubat Ne İfade Ediyor?

Artık 14 Şubat’ın Roma Katolik Kilisesi azizlerinden biri olan Saint Valentin’i anma günü olarak ortaya çıktığını biliniyor. Sevenleri gizlice evlendiren bu rahipten daha uygun bir motif herhalde düşünülemezdi. Sonrasında ne zaman hediye alma gününe dönüştü, bilinmiyor. 14 Şubat Sevgililer Günü nereden çıktı sorusuna verilen en yaygın yanıtlar böyle.

14 Şubat Sevgililer Günü nereden çıktı

Neler Yapabilirsiniz?

O gün için sevdiğinize vereceğiniz bir demet çiçek bile hislerinizi anlatmaya yeter. Önemli olan sevdiğinizle beraber mutlu olmanız ve hislerinizi tek bir güne sığdırılmış olarak söylememenizdir. Geleneksel hale gelmeye başlayan Sevgililer Günü hediyeleri içinde beraber yenecek romantik bir yemek daveti de başta geliyor. Fakat bu yemeğin adet yerini bulsun diye yapılan ve yazar Barış Bıçakçı’nın Doğa Tarihi isimli romanında anlattığı gibi ruhsuzluğa varan bir iş olmamasına dikkat edin. Toplumda o gece için yurt dışındaki romantik yerlerde yapılacak bir tatili düşünenler de var. Maddiyata bağlı olan bu konuda karar size ait. Bu arada Sevgililer Günü’ne tümüyle karşı olan paylaşımlar da sosyal medyada yer almaya başladı bile.

 Sevgililer Günü hediyeleri

Alışverişlerin Canlanacağı Gün

Ülkemizdeki Sevgililer Günü alışkanlıkları içinde bir şeyler yapanların oranının evli olanlar grubunda daha fazla olduğu ortaya çıktı. Özellikle yeni evli çiftler bu günü kaçırmıyorlar. Çiçek ve takı almak ise bugüne özel bir alışveriş oluyor. Giyim eşyası almak üçüncü sırada. Alışveriş sektörü bu verilerin ışığında hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor, kampanya reklamları çoktan başladı. Erkekleri memnun edecek en güzel hediyelerin ise elektronik eşyalar, örneğin oyun konsolları olduğu açıklanıyor. 14 Şubat’ta dünyada yaklaşık bir milyar kart gönderildiği de biliniyor.

 Alışverişlerin Canlanacağı Gün

Başka Anlamları da Var

14 Şubat

Bu arada 14 Şubat’ın başka anlamları da var. Bu günün Dünya Öykü Günü olduğunu biliyor muydunuz? Her 14 Şubat’ta öykü sevenler bir yayınevinde toplanıyorlar. Geçen yılki o güne özel bildiri yazar Aslı Erdoğan tarafından okunmuştu. Ya da 14 Şubat günü Anayasa Mahkemesi’nin Emekli Sandığı hakkında bazı önemli kanun tekliflerini karara bağlayacağını okudunuz mu? Hayata her yönden bakmak gerek.

Bir önceki yazımız olan Papara Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Çipsiz papara kart, Papara kart kullanıcıları ve Papara kart para çekim işlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.


14 Şubat Ne İfade Ediyor? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ