Kadına Dair Herşey

2015 Yılının En Çok Ağlatan 3 Filmi

2015 Yılının En Çok Ağlatan 3 Filmi

2015 Yılının En Ağlatan Filmleri

Her yıl olduğu gibi bu yılda birbirinden farklı dram filmleri seyircileriyle buluştu. Birbirinden farklı senaryo ve oyuncularıyla çok sayıda film büyük beğeni toplamış, sinemaseverlerle buluşmuştur. Bunlardan bazıları belgesel niteliğindeyken bazıları aşk filmi niteliği taşır. İnsan hayatının zorluklarını ve duygusal değişimlerini görselle buluşturan dram filmleri bu tarz film severlerin büyük beğenisini toplamaya devam ediyor. Duygusal yönü ağır basan ve farklı hayat hikâyeleriyle izleyenleri ağlatan 2015 yapımı yerli ve yabancı filmlerden bazıları şunlar:

 

Aşk Uğruna

aşk uğruna

Aşk Uğruna 1940’ta Fransa’da geçiyor. Filmde savaşın dramatik yüzü, bıraktığı acılar yakından anlatılır. Küçük bir kasabada hayatını devam ettiren Lucile Angellier, her şeyine karışan kaynanasıyla beraber eşinin savaştan dönmesini beklemektedir. Bir süre geçtikten sonra işgal edilen Paris’ten göç eden halk kasabalara dolar.

Lucile, ilk önce evlerinde bir süredir sığınan Alman askeri Bruno von Falk’ı görmezden gelse de farklılığına ve çekiciliğine daha fazla karşı koyamaz ve ona âşık olur, yoğun duygular beslemeye başlar. Ancak bu aşk, her ikisi için de savaşın felaketlerini de barındıracaktır.  Aşk Uğruna 2015 yılının en duygu yüklü ve kaliteli filmlerinden.

 

Amy 

amy

 

Bir belgesel niteliği taşıyan filmde büyük hayran kitlesine sahip Amy Winehouse‘un henüz 27 yaşındayken ansızın hayatını kaybetmesi ele alınıyor. Amy Winehouse yüzyılın en yetenekli seslerinden biri olarak anılırken uyuşturucu ve anaroksiya gibi sağlık nedenleriyle erken yaşlarda müzik dünyasına veda etmiş ve sevenlerini yasa boğmuştur.  

Asif Kapadia yönetmenliğindeki belgesel film Amy Winehouse’un daha önce görülmemiş görüntülerini, ses kayıtlarını ve duyulmamış müziklerini seyircilerle paylaşıyor. 2015 yılına ait oldukça duygu yüklü bir belgesel.

 

 

Kabile

kabile

2015 yapımı film, birçok kesimin beğenisini topladığı, işaret diliyle iletişim yolları kullanılarak anlatılan bir yapımdır. Sergey işitme ve konuşma engelli bir gençtir. Kendisi gibi öğrencilerin olduğu bir okulda yeni bir döneme başlar. Okulda öğrencilerin kendi aralarında kurduğu sert hiyerarşik düzenle tanışması oldukça sıkıntılı olsa da sonra olaylar birbirini izler.  Bir süre geçince kendisini bu düzenin içinde bulur, ancak tamamen farklı şekilde. Oldukça fazla suça meyilli olan bu düzende Sergey ilk sınavını geçer ve bu zincirin bir halkası olur. Çetede diğer üyelerden birine aşık olur ve bu gidişat işleyişi sarsacaktır.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Miroslav Slaboshpitsky üstlendiği Kabile işitme engellilerin yaşadığı davranışsal durumlara dikkat çekmesi bakımından da oldukça başarılı bir film olarak değerlendiriliyor.2015 yapımı duygusal filmler içinde beğeni topluyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kağıt Katlama Sanatı İle Yapılmış Olan İnanılmaz Eserler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


2015 Yılının En Çok Ağlatan 3 Filmi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE