Kadına Dair Herşey

2016 2017 Paris Moda Haftası Yine Nefesleri Kesti

2016 2017 Paris Moda Haftası Yine Nefesleri Kesti

Paris Moda Haftası.. Moda haftalarının belki de en dikkat çekeni. Bu sene de tüm dünyanın en ünlü modacılarının koleksiyonlarına yer verdiği haftada Dior, Versace, Chanel, Emporio Armani, Valentino gibi moda devleri yine kendinden fazlasıyla söz ettirdi.

Paris moda haftası

Paris Moda Haftası Ne Zaman Düzenleniyor?

Paris’te düzenlenen bu etkinlik senenin 2 ayrı döneminde ilkbahar-yaz ve sonbahar-kış olarak gerçekleştiriliyor.Moda haftasının kesin tarihleri ise Fransız Moda Federasyonu tarafından belirleniyor.

2016 paris moda haftası

Bu sene düzenlenen moda haftasında canlı renkler ve 1930’lu yıllardan 1960’lı yıllara uzanan dönemler damgasını vurdu.

2016-2017-paris-moda-haftasi-46

Bu sene düzenlenen moda haftasının açılışı Maison Margiela defilesiyle yapıldı.

2016-2017-paris-moda-haftasi-45

Her ne kadar yaşadığımız dönem pek çok yeniliği ve farklı tasarımları bizlere sunsa da geçmişe özlem bitmek bilmiyor.Bu durum Paris moda haftasında da karşımıza çıktı.Keza Dries Van Noten, 1930’lu yılların leopar desenleri,altın rengi ışıltılarını ve dağınık göz makyajlarını defilesine yansıttı.

2016-2017-paris-moda-haftasi-44

Paris Moda Haftası Kadife Yorumları

Alessandro Dell’Acqua, Rochas koleksiyonuyla farklı renklere sahip kadife tasarımlarıyla ön plana çıkan tasarımcı oldu.Kadife kumaş gömlek,kadife ceket ve renk renk kadife kumaşlarla tasarlanan elbiselerin altındaki uzun ve farklı renkteki çoraplar bu sene oldukça büyük ilgi gördü.

2016-2017-paris-moda-haftasi-43

Paris Moda Haftasında Tanıdık Bir Marka H&M

Aslında moda haftası denildiğinde ve burada yer alan modellere bakıldığında çoğu kişinin aklından neredeyse hep aynı cümle geçiyor.Bu modelleri biz nerede giyeceğiz?Hatta yine çoğu kişi,defilelerde sergilenen bu modellerin komediden öte gitmediğini de öne sürer.Ancak bu noktada kadın farkındalığını arttırmak adına son dönemde önemli tasarımlara imza atan H&M markası Paris’te büyük ilgi gördü.Bir İsveç Markası olan H&M,sıradanlıktan sıyrılan ancak bir o kadar da ilgi çekip beğenilen modellerini defileyle tanıttı.

2016-2017-paris-moda-haftasi-47

Paris Moda Haftası Sokak Stilleri

Moda haftası sadece podyumlarda ,defilelerle gerçekleşmiyor.Aslında en çok ilgiyi sokaklar görüyor.İşte bu seneki moda haftasının en çok ilgi çeken kombin ve modelleri..

Burada aslında şunu desek pek de yanılmış olmayız.Sokaklardaki kombinler,defilelerde yer alan modellere göre daha sadeydi.

2016-2017-paris-moda-haftasi-2

Hatta yapılan yorumlar,bu seneki sadeliğin daha önce hiç olmadığı kadar olduğu yönündeydi.

2016-2017-paris-moda-haftasi-15

Ki bu durum aslında sıra dışı giyinip,modayı ben bilirim tarzı düşünceyle de zıtlaşır gibiydi.

2016-2017-paris-moda-haftasi-3

İşte Paris Moda Haftası’ndan geriye kalanlar

paris moda

 

Bir önceki yazımız olan Renk Uyumu Bu Renk Kartelası İle Oldukça Basit başlıklı makalemizde renk kartelası, renk uyumu ve uyumlu renkler hakkında bilgiler verilmektedir.


2016 2017 Paris Moda Haftası Yine Nefesleri Kesti Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ