Kadına Dair Herşey

2016 Saç Modası

2016 Saç Modası

2016 Saç Modası

Saçlar özellikle bayanları güzelleştiren en önemli şeydir. İletişimde en çok yüzümüzü ve saçımızı etkin bir şekilde kullanırız. Dış görüntümüzü süsleyen saçlar ve kaşlardır.

Kıyafet, çanta, ayakkabı ve takıların modası olduğu gibi saç renginin ve kesiminin de modası vardır. 2016 ilkbahar yaz saç kesiminde ve stillerinde doğallığın ön planda olduğu göze çarpmaktadır. Her bayan saçlarında değişiklik yapmayı sever. Bazen dalgalı, düz, uzun, kısa olarak kullanırlar.

Saçlara şekil vermek her bayanın hoşuna gider. Saç kestirmek bayanlar için zor olgulardandır. Büyük risk taşıyan bir durumdur. 2016 ilkbahar yaz saç modelleri diğer sezonlardan farklı olarak natürellik üzerinde durulmuştur. 2016 ilkbahar yaz sezonunda kahküller fazla bir şekilde yer almıştır.

Omuz Hizası Hareketli Kesim

2016 ilkbahar yaz saç modasında saçın doğallığını bozmadan asimetrik kesim ile dikkat çekmesi amaçlanmıştır. Boncuklu veya taşlı bantlarla saç hareketlendirilmiştir.

2016 Saç Modası

 

Afro Model Saç

Afro model saçlar, 2016 sezonu için beklenmedik bir saç modelidir. Paris haftasındaki defilede sergilenmiştir. Saçların kökleri yassı ve uçları kıvrımlıdır. Her yüz şekline gidebilecek bir model değildir. Farklı olmayı seven bayanların kullanabileceği bir saç modelidir.

2016-yaz-sac-modasi

Doğal Saçlar ( Düz &Hafif Dalgalı )

2016 ilkbahar yaz defilesinde podyumda olan mankenler incelendiğinde uzun düz işlenmemiş saçlar veya hafif kıvrılmış sağlıklı saçlar dikkat çekmiştir. Doğal sağlıklı saçlar oldukça büyüleyici durmaktadır. Masumiyeti yansıtan bir özelliği vardır.

dogal-sac

dogal-sac-modeli

Bohem Saçlar

2016 ilkbahar yaz sezonunda oldukça rahat modeller dikkat çekmektedir. Saç düzeni ile ilgili herhangi bir kaygı yaşamadan kendi haline bırakılması ön plana alınmıştır.

bohem-sac

bohem-sac-modeli

Saç Aksesuarları İle Yapılan Doğal Topuzlar

2016 ilkbahar yaz sezonunda moda olan diğer bir unsur da saç aksesuarlarıdır. Doğal topuzlar saç aksesuarları ile hareketlendirilmiştir. Saç aksesuarlarında herhangi bir kısıtlama olmadan taşlı, boncuklu, çiçekli vs. modeller kullanılmıştır.

 topuz-modeli

topuz-sac-modeli

 

Günlük Topuzlar

2016 ilkbahar yaz sezonunda günlük topuzlara da sıkça rastlanmaktadır. Saçlar tamamen toplanmış, saçların uç kısımları aşağıya bakan sıradan topuzlar kullanılmıştır. Uzun saçlı her bayanın rahatlıkla yapacağı bir modeldir. Hem yapımı kolay hem de modaya uygun bir tarzdır.

gunluk topuz

gunluk-topuz-sac

Ombre Saçlar

Ombre saçlar, hiçbir sezon kendini unutturmaz. Adeta klasikleşmiş bir yapısı vardır. Her yüz şekline yakışır. Kullanımı da rahattır. Özellikle yazın güneşli günlerinde çok güzel bir görünüm oluşturur.

ombre-sac

Bir önceki yazımız olan Sezonun Trendi: Bohem Stil başlıklı makalemizde bohem giyim ve bohem tarz hakkında bilgiler verilmektedir.


2016 Saç Modası Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ