Kadına Dair Herşey

2017 Çorap Çizme Modası Yine Ön Planda

2017 Çorap Çizme Modası Yine Ön Planda

Her kış çizmeler öne çıkan ayakkabı modelleri arasında yerini almaktadır. Geçen yıl öne çıkan çizme modeli bağcıklı çizmeler olurken, bu sezon öne çıkan ayakkabı modeli çorap çizmeler olmuştur. Çorap çizmeleri doğru şekilde kullanarak güzel ve trend kombinler yapabilirsiniz.

2017 Çorap Çizme Modası

Çorap Çizmeler Nasıl Kullanılır?

Çorap çizme kullanımlarında bacak kalınlığınız ve bacak boyunuz çok önemlidir. Eğer ki ince, sütun gibi bacaklara sahip değilseniz çorap çizme kullanmamalısınız. Çünkü kalın bacakları olan bayanların çorap çizme kullanması bacaklarının tam olarak ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Bu da kusur olan yerinizi gizlemek yerine açığa çıkarmanız anlamına gelmektedir. Bu sebepten ötürü çorap çizme kullanmamanız daha doğru olacaktır.

Çorap çizmeler bacak boyu kısa olan bayanlar tarafından da tercih edilmemelidir. Çünkü çorap çizmeler dizüstüne kadar tüm bacağı sarmakta ve bu durum bacak boyunuzun kısa görünmesine sebep olacaktır.

Çorap Çizme Kombini Nasıl Yapılır?

Çorap çizmeler 2017’nin en trend parçalarıdır. Çorap çizmeler mini etekler, midi etekler ve yırtmaçlı eteklerle tercih edilerek hoş bir kombin yaratabilirsiniz.

Mini eteklerle çorap çizme kullanacağınız zaman bacak boyunuz uzunsa teniniz görünebilir. Anncak bacak boyu çok uzun olan bir bayan değilseniz mini eteklerle çorap çizme kullandığınızda çizmenizle aynı renkte külotlu çorap kullanmalısınız. Yaptığınız bu küçük hile ile çizme ve çorap arasındaki geçişi saklayarak, bacak boyunuzu olduğundan daha uzun göstermiş olacaksınız.

Midi eteklerde çorap çizme kullanabileceğiniz eteklerdir. Midi eteklerle çorap çizme kullanmanız bacak boyunuzun uzun görünmesini sağlamanızda etkili bir faktördür. Mesela siyah renkte olan midi eteklerin altına siyah çorap çizme giyerek aradaki geçişin keskinliğini yumuşatarak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Midi boy eteklerde açık renk eteklerle açık renk çizmeler tercih edilmeli, koyu renk eteklerle de koyu renk çizmeler tercih edilmelidir.

Yırtmaçlı eteklerde çorap çizmelerle tercih edilecek nadide parçalardandır. Yırtmaçlı eteklerin altından ten görünmesi çok alışılagelen bir görüntüdür. Ancak yırtmaçlı eteklerle çorap çizmelerin kullanılması ve çorap çizmenin yırtmaçtan görünmesi farklı bir hava yaratmaktadır. Eğer ki derin bir yırtmacınız varsa çizme içine jartiyer giyerek bu tarz görüntüye frapanlıkta katabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Modasının Çizgileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


2017 Çorap Çizme Modası Yine Ön Planda Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ