Kadına Dair Herşey

2017 gelin ayakkabı modası

2017 gelin ayakkabı modası

2017 gelin ayakkabı modası

Her gelin dünyanın en güzel gelini olmak ister. Bunun için düğününde gelinliğinden gelin ayakkabısına, saçından makyajına kadar önem vermektedir. Ancak seçilen ayakkabının modelinin gelinliğe uygun olması ve 2017 moda trendlerinden izler taşıması önemlidir. Peki, 2017 gelin ayakkabı modasında neler yer almaktadır?

2017 gelin ayakkabı modası

Platform Topuklu Ayakkabılar: Platform topuklu ayakkabılar 2017 modasında tekrar karşımıza çıkıyor. Ancak 2017’de platform topuklar kendilerini kalın topuklu olarak gösteriyorlar. Kalın topuklu platformları özellikle A kesim gelinlikler, prenses gelinlikler ve yarım balık gelinliklerle kullanılabilir.

Platform Topuklu Ayakkabılar

Stiletto Ayakkabılar: Stiletto ayakkabılar ise 2017 yılının en trend ayakkabılarıdır. Stiletto ayakkabıların simlisi, taşlısı, beyaz olanı, renkli olanı her biri gelinliklerle kullanılabilir. Ancak gelinliklerle tercih edilen stiletto eğer ki renkli stilettolardan tercih edilecekse; ayakkabıya mutlaka kuşak ya da çiçek rengiyle bir gönderme yapılmalıdır.

Stiletto Ayakkabılar

Taşlı Ayakkabılar: Gelinliklerle tercih edilebilecek olan en ideal parçalardan bir tanesi taşlı ayakkabılardır. Taşlı ayakkabılar özellikle balık kesim ya da a kesim gelinliklerle bir arada kullanılabilir. Çünkü taşlı ayakkabılar abartılı parçalardır ve sade parçalarla kullanılarak denge sağlanmalıdır.

Taşlı Ayakkabılar

İnce Bantlı Ayakkabılar: 2017 yılının en trend ayakkabıları hiç şüphesiz ince bantlı ayakkabılardır. İnce bantlı ayakkabı tercih ederek zarif ve ince bir görüntüye kavuşabilirsiniz. İnce bantlı ayakkabıları özellikle mini etekler ve midi eteklerle birlikte kullanabilirsiniz. Çünkü diğer gelinliklerde gelinlik eteği ayakkabıyı gizleyecektir.

Özel Ayakkabılar: 2017 yılında özellikle gelin ayakkabısı olarak özel model ayakkabı tercih edebilirsiniz. Özel gelin ayakkabılarında beyaz gelin ayakkabısı üzerinde isteğe göre yazı yazılmakta ve çizim yapılmaktadır. Bu sezon çok tercih edilen bu ayakkabılara gelin adı, damat adı yazılabilir, küçük karikatüre benzeyen resimler çizilebilir. Çok esprili olan bu ayakkabıları büyük şehirlerde bazı ayakkabıcılar imal ediyor olsa da, her hangi bir yerde bulamamanız halinde internetten sipariş verebilirsiniz.

Bağlı Ayakkabılar: Bağlı ve kurdeleli ayakkabılar 2017 yılında oldukça yer bulacaktır. Bağlı ve kurdeleli ayakkabılar yalnızca mini gelinliklerle kullanılabilir. Ancak bu tarz kurdeleli, bağlı ayakkabıları kullanabilmek için uzun bacaklara sahip olmanız gerekmektedir. Uzun bacaklara sahip olmayan bayanların bağlı ve kurdeleli ayakkabı tercih etmeleri boylarının olduğundan daha kısa görünmesine sebep olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Trendleri başlıklı makalemizde balıkçı yaka bluz ve kazaklar, Balıkçı yaka kazaklar ve Dar Balıkçı Yaka Kazaklar Nasıl Kombinlenmeli hakkında bilgiler verilmektedir.


2017 gelin ayakkabı modası Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ