Kadına Dair Herşey

2017 Kısa Saç Modelleri Çok Farklı

2017 Kısa Saç Modelleri Çok Farklı

2017 kısa saç modelleri uzun saçlardan daha fazla rağbet görüyor. Bunun sebebi kadınları olduğundan daha havalı ve cool göstermeleri. Kısa saç modelleri içinde en çok tercih edilen modeller kısa küt modeller. Özellikle koyu renkli saçlara sahip bayanlar bu modellerin üzerinde duruyor. Fakat atlanmaması gereken bir diğer husus saç modelini seçerken yüz hatlarına dikkat edilmesi. Oval yüzlü ve sivri çeneli bayanlar genellikle asimetrik küt kesim modellerini tercih ediyorlar.

Kısa Saç Modellerinde Katlı Küt

Katlı küt kesim saç modelleri genellikle küçük yüzlü veya yuvarlak yüz hatlarına sahip olan bayanlara uygulanıyor. Ön kısmında orta boylu perçemlere sahip bu modelde arka kısım kat kat açılırken, modelin açık tonlara boyanması kesimi iyice ortaya çıkarıyor. Bu tarz modellerde saçta fazla şekillendirmeye ihtiyaç duyulmuyor. Kısa saç kesimleri genellikle kulak üzerinden üç parmak yukarıdan yapılır ve son düzeltmeler ile şekil verilir. Bu modeller genellikle yuvarlak yüzlü bayanlarda uygulanır. Kısa saç modelleri içinde en yaygın olanı ense kazıtma yöntemidir.

Kısa Saç Kesimleri

Kısa saç modelleri içinde en çok rağbet gören kesim yöntemi, saçların bir tarafının kazıtılarak diğer tarafının omuz boyunda bırakılmasıdır. Orta yaşlı hanımların en çok kullandığı saç modelleri arasında ensede biten erkeksi saç modelleri vardır. bu modelleri takiben en çok kullanılanlar arasında dalgalı saçlarda daha çok kullanılan omuz boyu düz kesim saç modelleridir. Bu modellerde şekillendirme genellikle havalı ve hacimli uçların dışa dönük modelli yöntemidir. Özellikle küçük yüzlü bayanların en çok tercih ettiği sistemdir.

Kısa Saç Modellerinde Kısa Küt Kesimi

Kısa saç modellerinin gençler tarafından en çok kullanılan modeli öğrenci saçı olarak da tabir edilen ensede biten kısa küt kesimlerdir. Bu modelleri hem şekillendirmesi kolaydır hem de kullanımı. Ayrıca bu tarz saçları istediğiniz her renk ile kullanabilirsiniz. Çikolata kahve tonları ile kıssa saç kesimleri düz kesim ve omuz boyu olarak tasarlanmaktadır. Bu modellerde önler hafif uzun arkalar ise daha ovaldir. Bu saç modeli gece kıyafetleri üzerinde kadınsı bir görüntü sergiliyor

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


2017 Kısa Saç Modelleri Çok Farklı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ