Kadına Dair Herşey

2017 Modası Diz Üstü Çizmeler

2017 Modası Diz Üstü Çizmeler

2017 Modası Diz Üstü Çizmeler

2017 yılının en trend parçaları yaz sezonuna dekolteli çizmeler olarak damgasını vurmuştu. Kış sezonunda ise dekoltesini bir kenara bırakarak uzun, dizüstü çizmeler damgasını vurdu. 2017 yılının en trend parçalarından olan uzun dizüstü çizmelerin tercihi için bacak boyunun uzun olması gerekmektedir. Bacak boyu kısa olan bayanların uzun dizüstü çizme tercih etmesi halinde boyları olduğundan daha kısa görünecektir. Bacak boylarını kesmemek için pantolon ve çizme arasındaki geçişin fark edilmemesi adına aynı renk pantolon çizme tercihi yapılabilir.

2017 Modası Diz Üstü Çizmeler

Bacak boyu uzun olan bayanlar ise dilediğince diz üstü çizme tercihinde bulunabilirler. Çünkü bacak boyu uzun olan bayanların bacak boyu kısa görünse dahi asla basık görünmeyeceklerdir. Diz üstü çizmeleri de en güzel şekilde uzun bacaklara sahip bayanlar taşımaktadır. Çünkü çizmelerin gösterişinin arkasında bacakların yok olmaması gerekir. Bu da ancak uzun bacaklı bayanlarla mümkündür.

Diz Üstü Çizmeler

Diz Üstü Çizme Nasıl Kombinlenir?

Diz Üstü Çizme Nasıl Kombinlenir

Diz üstü çizme kombinlerken tercih edilebilecek birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Diz üstü çizmelerin doğru şekilde kombinlenmesi için pantolonlar, taytlar, etekler ve şortlar tercih edilebilir.

Diz üstü çizme kombinlerken

Pantolon ya da taytlarla diz üstü çizmeler kullanılacaksa diz kısmı geniş olan çizmeler kullanılmalıdır. Bu çizmeler dökümlü çizmelerdir ve bu çizmelerin kullanılması için uzun bacaklara sahip olmak şarttır. Pantolonlarla çizmelerin bir arada kullanılması bacak boyu kısa olan bayanlar için doğru değildir. Ancak sımsıkı bir tayt giyen bayanlar taytlarıyla aynı renkteki çorap çizme ile bacak boylarını kamufle edebilirler.

Etek de diz üstü çizmelerle tercih edilebilecek diğer parçalardır. Etek ve diz üstü çizmeler kullanılmak istendiğinde dar çizme tercih edilmelidir. Zira bol ve ağzı geniş çizmeler eteğe uygun düşmemektedir. Bacak boyu uzun olan bayanlar rahatlıkla etek ve çizmeleri kullanabilirler. Ancak bacak boyu kısa olan bayanlar etek ve diz üstü çizme tercih ederken çorap kullanmalı ve çorapla çizme adeta bütünleşmelidir. Aralarındaki geçiş fark edilmemelidir. Bu sayede bacak boyları da olduğundan daha uzun gösterilmiş olur.

diz üstü çizmelerle etek tercihi

Şortlarla diz üstü çizme tercih edilmesi için bacak boyunun kesinlikle uzun olması gerekmektedir. Ve şortlarla diz üstü çizme tercih edilirken bileğe doğru yığılan geniş ağızlı çizmeler tercih edilmelidir.

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan 2017 Modası Disko Tarzı başlıklı makalemizde 2017 Modası Disko Tarzı, 90’lar ve 90’lar rüzgârı hakkında bilgiler verilmektedir.


2017 Modası Diz Üstü Çizmeler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ