Kadına Dair Herşey

2017 Modası Gömlek Elbiseler

2017 Modası Gömlek Elbiseler

2017 Modası Gömlek Elbiseler

2017 sezonunda en çok yer bulan parçalardan bir tanesi de gömlek elbiseler oldu. Gömlek elbiseler hem şık kombinlerle hem de günlük kombinlerle kullanılabilecek parçalar oldu. Gömlek elbiselerle doğru kombinin yapılması halinde hem trend hem de şık bir görüntü yakalanmış olacaktır.

2017 Modası Gömlek Elbiseler

Gömlek elbiselerle kombin yaparken tercih ettiğimiz elbiseyi nasıl kullanmak istediğinize karar vermeli ve ona uygun aksesuar seçimleri yaparak uygun bir görüntü oluşturmalısınız.

Gömlek Elbiselerle Günlük Kombin

Gömlek elbiseler günlük kombinin çok rahat yapılacağı parçalardır. Gömlek elbiselerle günlük kombin yaparken gömleği elbise olarak kullanıp bütün düğmelerini kapatıp üstünüze bu sezonun trendi olan uzun hırkaları alabilirsiniz. Uzun hırkanız mutlaka gömlek elbisenizle aynı boyda olmalıdır. Aynı boyda olmaması boyunuzun olduğundan daha kısa görünmesine sebep olacaktır.

Gömlek Elbiselerle Günlük Kombin

Gömlek elbiselerle uzun hırka ve gömlek elbise kombini yaparken spor ayakkabı tercih edebilirsiniz. Dilerseniz gömlek düğmelerinden beş altı tane açarak kendinize derin bir yırtmaç yapabilirsiniz. Çorap çizme kullanarak da şık ve dolu bir görüntü yakalamış olursunuz. Bu tarz bir kombinde belinize kalın ve çizmenizle aynı renkte olan bir kemer takarak uyumu yakalayabilirsiniz.

Gömlek Elbiselerle Şık Kombin

Gömlek elbiselerle şık kombin yaparken elbisenizi şık parçalarla bir araya getirmelisiniz. Mesela stiletto ayakkabılar 2016 yılında çok patlamıştır. Ancak sürekli kullanılması sebebiyle modacılar stiletto ayakkabılardan sıkılmış olacak ki 2017 yılında düz stilettolar koleksiyonlarda fazla yer bulmamış görünüyor. Düz stiletto ayakkabı yerine stiletto çizmeler tercih edebileceğiniz parçalar arasında yerini almaktadır. Gömlek elbisenizin düğmelerini mini etek boyuna gelecek şekilde düğmelerini açmalısınız. Bu sayede doğal bir yırtmaç yapmış olacaksınız.

Gömlek Elbiselerle Şık Kombin

Gömlek elbiselerinizde böyle bir yırtmaç yaptıktan sonra stiletto çizmelerinizi giyerek bacak çıplaklığını da kapatmış olursunuz. Elbisenizin beline kalın ve şık bir kemer takıp yakasını sonuna kadar kapattığınız elbisenizin yakasına broş takarak şık bir görüntüye ulaşmış olursunuz. Büyük küpeler ya da başınızda kullanacağınız çiçekli taçlar sizin daha şık ve doğal bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.

Gömlek Elbiseleri Stilettoyla Kombinleme

Gömlek kıyafetlerle şık bir kombin yaparken üzerinize alacağınız parça triko bir hırka yerine sert kesimlere sahip kaşe bir mont olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Modası Gotik Tarz başlıklı makalemizde 2017 Modası Gotik Tarz, Gotik bir kombin yapmak ve Gotik kombini hakkında bilgiler verilmektedir.


2017 Modası Gömlek Elbiseler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ