Kadına Dair Herşey

2017 Modası Kadife

2017 Modası Kadife

 2017 Modası Kadife

Her sezon bazı kumaşlar ön plana çıkmaktadır. Geçen sezonun hala süren süet modasına karşılık, kadifede bu sezonun modası olmayı başarmıştır. Baştan çıkarıcı bir kumaş olan ve seksi görünümlere imza atabileceğiniz kadife ile hoş kombinler yaratabilirsiniz.

2017 Modası Kadife

Kadife Kombini Nasıl Yapılır?

Kadife günlük kombinlerde kullanılacağı gibi, klasik ve şık kombinlerde de kullanılabilir. Şık kombinlerde özellikle abiye kumaşları kadifeden tercih edilebilir. Kadifeden yapılmış abiye kumaşlar hem alımlı hem de seksi görünmenizi sağlayacaktır. Kadife kumaştan olan abiyelerin kombininde tamamlayıcı parçanın deri olmamalıdır. Süet parçalar ve kadife parçalarla kombin yapılabilir. Bunun dışında kadife özellikle taş ve pırlantalarda da tamamlayıcı olmaktadır.

Kadife Kombini

Kadife abiyenin dışında günlük kıyafetlerde de kendini göstermektedir. Günlük kombinlerde bilhassa bluzlerde kullanılan kadife kotla dahi kullanılabilir. Kadifenin kotla kullanılması için elbette bir geçiş sağlanması gerekmektedir. Kadifeyi kotla kullanırken geçiş parçası olarak tercih edebileceğimiz kemer kadife ama spor bir kemer olması doğru bir oluşumu sağlayacaktır.

Kadife Kombini Nasıl Yapılır

Kadife kendini yalnızca kıyafetlerde değil ayakkabı ve çantalarda da göstermektedir. Kadife ayakkabı ve çantalar ise hem şık hem de spor kıyafetlerle kullanılabilir. Kadife ince bantlı ayakkabılar, kadife stilettolar ve kadife çantalarla kadife elbiseler kombinlenebilir. Yalnızca kadife bir kombinin yapılması hem kolay bir kombindir. Hem de çok şık ve doğru bir kombin yapılmış olur. Kadife çanta ve ayakkabılar yalnızca abiye kıyafetlerle değil günlük kombinlerle de kullanılabilir. Mesela kot pantolonla da kadife ayakkabı ve çanta tercih edilebilir. Kot pantolon giyip, kadife çanta ve ayakkabı kullanarak uyum yakalamış olmazsınız. Çanta ve ayakkabıyı uyumlu yapmak pratiktir ancak doğru bir kombini oluşturmaz. Kadife çanta ya da ayakkabı tercih edilecekse tercih edilecek olan bluzde aynı şıklıkta olmalıdır.

Kadife ayakkabı ve çantalar

Kadife yalnızca kıyafetlerle ya da çanta ve ayakkabılarda değil, takılarda da kendini göstermektedir. Bu sezon tasmalar çok moda. Kadife tasmalar ise özellikle şık ve gösterişli kıyafetler için uygun aksesuardır. Küpelerde yine kadifenin kullanıldığı aksesuarlardır. Kadife 2016 sezonunda özellikle püsküllerle birleştirildi. 2017 yılında da küpelerde aynı şekilde püskülde kadife olarak kendini gösterecek.

Bir önceki yazımız olan 2017 Modası İspanyol Paça Pantolonlar başlıklı makalemizde 2017 Modası İspanyol Paça Pantolonlar, ispanyol paça ve İspanyol Paça Pantolon Kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.


2017 Modası Kadife Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ