Kadına Dair Herşey

2017 Modası Kalın Ve Yüksek Topuklar

2017 Modası Kalın Ve Yüksek Topuklar

2015 – 2016 sezonuna stiletto ayakkabılar damgasını vurmuştu. Kalın ve yüksek topuklardan sıyrılıp stilettolara alışmaya başlarken, 2017 yılının en trend parçaları arasında kalın ve yüksek topuklu ayakkabılar geldi. Kalın ve yüksek topuklu ayakkabılar dolaplar da yeniden yer bulmaya başlayacak. Bayanların hayatından çok zor çıkarttığı bu ayakkabıların Rochas ve Prada gibi ünlü markaların koleksiyonlarında yeniden yer vermeye başlamasıyla, kalın ve uzun topuklar yeniden hayatlarında yer buldu.

Kalın ve Yüksek Topuklu Ayakkabı Seçimi

Kalın ve yüksek topuklu ayakkabı alırken elbette ki doğru seçim yapmakta çok büyük önem taşımaktadır. Doğru bir görüntüyü elde etmek için seçimlerin mutlaka doğru yapılması gerekmektedir. Kalın ve yüksek topuklu ayakkabı seçerken öncelikle ayağınızın ayakkabı içinde ne kadar rahat olduğunu önemsemelisiniz.

Ayakkabı içinde özellikle parmaklarınızın kırılmaması ve ayakkabıya parmak uçlarınızın çok baskı yapmaması çok önemlidir. Çünkü aksi takdirde ayakkabıyı uzun süre ayağınızda taşıyamayacaksınız. Kalın ve yüksek topuklu ayakkabı seçerken kendi boyunuzu da önemsemelisiniz. Çok uzun bir bayansanız çok yüksek topuklu ayakkabıları tercih etmemenizi öneririz. Ancak çok uzun bir bayan değilseniz çok yüksek topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

2017 Modasi Kalin Ve Yuksek Topuklar

Kalın ve Yüksek Topuklu Ayakkabı Kombini

Kalın ve yüksek topuklu ayakkabı kombinlenirken ayakkabının genel formu çok önemlidir. Eğer ki ayakkabı kalın ve yüksek topukluysa ancak kaba bir görüntüde değilse ayakkabınızı gösterebilirsiniz. Ancak ayakkabınız kalın ve yüksek topuklu olmasının yanı sıra kaba bir görüntüdeyse ayakkabınızı tercih edeceğiniz parçalarla gizlemelisiniz.

Eteklerle Kombin: Kalın ve yüksek topuklu ayakkabıların özellikle bantlı olanları bu sezonun en trend parçaları arasında yerini alıyor. Ancak bacak boyunuz çok uzun değilse bant sizin boyunuzu kesecektir. Uzun bacaklara sahipseniz elbette ki böyle bir sorununuz yoktur. Kalın ve yüksek topuklu ayakkabılarla kullanılmaması gereken parçalar arasında midi etekler yer almaktadır. Midi etek ve kalın topuklu ayakkabılar birbirlerini tamamlayamazlar. Onun yerine stiletto tercih ederek daha zarif ve kadınsı bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Pantolonlarla Kombin: Kalın ve yüksek topuklu ayakkabılar kombinleyebileceğiniz diğer parçalar ise pantolonlardır. Ancak bu ayakkabıları özellikle dar pantolonlarla tercih etmemelisiniz. Dar pantolonlarla doğru görüntüyü yakalayamazsınız. Ancak bol paça ya da İspanyol paça pantolonlarla birlikte kullanarak, ayakkabınızı gizleyebilir ve boyunuzun olduğundan daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Spor Giyim Ve En Güzel Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


2017 Modası Kalın Ve Yüksek Topuklar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ