Kadına Dair Herşey

2017 modası midi gelinlik

2017 modası midi gelinlik

2017 modası midi gelinlik

A kesim gelinlikler, prenses gelinlikler, balık gelinlikler kadınlar tarafından bilinen ve beğenilen gelinliklerdir. Ayrıca her sezon moda olmayı da korumaktadır. Ancak midi gelinlikler çok fazla bilinen ve kullanılan bir gelinlik modeli değildir. Ancak nostaljik bir havayı estirdiği için de nostalji tutkunları ya da 60’lı yıllar hayranları midi gelinlik tercih etmektedirler.

2017 modası midi gelinlik

Midi gelinlik tercihi yapmak alışılanın da dışına çıkmaktır. Çünkü gelinlik demek şaşa, abartı ve gösteriş demektir. Daha doğrusu bu halk arasında böyledir. Ancak birçok moda dergisinde düz saten bir elbise niteliğinde gelinlikler kapak resmi yapılmaktadır. Yani gelinliği belli sınırlar içerisine koymayan bayanlar midi gelinlik tercih edebilirler. Üstelik 2017 moda trendleri arasında da midi gelinlikler oldukça fazla rağbet görmektedir.

midi gelinlik

Midi Gelinlik Nasıl Kullanılır?

Her gelinlikte olduğu gibi midi gelinliklerinde öncelikle fiziğimize yakışması gerekmektedir. Bu biraz da sizin midi gelinlikleri doğru bir şekilde kullanmanızla alakalıdır. Mesela bacak boyu kısa olan bayanlar midi gelinlikten uzak kalmalıdır. Çünkü midi gelinlikler diz kapağı altında, bileğin hafif üstünde bir boyda olduğu için boyu kesecektir.

Midi Gelinlik Nasıl Kullanılır

Midi gelinlikler genel olarak kloştur. Bunun için de baseninde ya da kalçasında fazlalığı olan bayanlar gönül rahatlığıyla midi gelinliği tercih edebilirler. Çünkü kloş etekler her zaman için kalça ve baseni tam anlamıyla ortaya çıkarmayacağı için fazlalıkları da saklayacaktır.

Midi Gelinlikler Nasıl Kombinlenir?

Midi gelinlik kombinleri yapılırken de kombinin birbirini tamamlayacak nitelikte olması gerekmektedir. Midi gelinliklerle tercih edilecek en güzel ayakkabı hiç şüphesiz stiletto ayakkabılardır. Stiletto ayakkabılar midi gelinliğin nostalji havasını ve zarifliğini tamamlayacaktır.

Midi Gelinlikler Nasıl Kombinlenir

Midi gelinliklerle duvak kullanabilirsiniz. Ancak kullanacağınız duvak mutlaka kısa olmalıdır. Uzun duvaklar midi gelinliklerle kullanıldığında doğru bir görüntüyü oluşturamayacaktır. Midi gelinliklerle duvak yerine şapka ya da bandana kullanarak hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Midi gelinliklerle şapka kullanmanız elinize kutu çanta almanız sizi adeta 60’lı yıllara götürecektir. Tabi dilerseniz çiçek tacı ve bandana da tercih edebileceğiniz aksesuarlar arasında yerini almaktadır.

Bandana tercihinizi illa beyaz yapmak zorunda değilsiniz. Farklı renklerde de bandana kullanabilir ve bandana ile uyumu belinize takacağınız kuşakta yakalayabilirsiniz. Mesela yeşil bir bandana takıp, bu görüntüye istinaden yeşil bir kuşak takabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2017 modası midi etekler başlıklı makalemizde 2017 modası midi etekler, Kloş Midi Etekler ve Midi Etek Kombini hakkında bilgiler verilmektedir.


2017 modası midi gelinlik Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ