Kadına Dair Herşey

2017 Salon Dekorasyon Fikirleri

2017 Salon Dekorasyon Fikirleri

2017 Salon Dekorasyon Fikirleri

salon dekorasyonu

Salon döşemesinde bu yıl öne çıkan fikirler arasında açık renk mobilyalar göze çarpıyor. Açık renk mobilyaların, sedirden, ahşaptan ve retrodan yapılmış değişik modelleriyle koltuklara çok ayrı bir hava veriliyor. Duvar boyası olarak geçtiğimiz yıllarda en çok kağıtlar tercih edilmişti. Bir dönemin abartılı desenli duvar kağıtlarının yerini ise daha açık renkli ve daha sade duvar kağıtları alıyor. Klasik ve sade bir havadan hoşlananlar içinde salon dekorasyonu içinde duvar döşemesinde düz beyaz boyama daha çok tercih ediliyor.

2017 Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Mobilyaları

Salon Mobilyaları

Mobilya üreticilerinin özellikle yeni evlilere ve yeni ev döşeyenlere yönelik genç tasarımları bu yıl göze çarpan mobilya modelleri arasında. Daha neon ve çarpıcı renklerin mobilyalarda kullanılmaya başlanması gerçekten tarzların döşemede daha belirgin bir şekilde kullanıldığın gösteriyor. Mobilya seçiminde yapılması gereken çok belirgin bir tarzı seçmemek. Çünkü salonunuza ve oturma odanıza gelen konuklar için ortak bir kullanım alanı sunacaksınız. Bu sebeple özel bir tarzla döşemek yerine şık ve rahatlığı ön planda tutan mobilyaları tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca misafirlerin beğenisinin yanında mobilyalarınızın daha uzun ömürlü kullanımı içinde şık ve dayanıklı mobilyalar tercih etmelisiniz. Salon dekorasyonu yaparken ayrıca küçük dekorasyon parçalarını da kullanmanız gerekir.

Salon Dekorasyonunda Kullanılacak Parçalar

Salon Dekorasyonunda Kullanılacak Parçalar

Salon dekorasyonu denilince akla ilk olarak mobilyalar geliyor. Ancak dekorasyon her zaman küçük aksesuarlar, aynalar ve çerçeveler gibi parçalarla tamamlanır. Salon aksesuarlarının doğru yerde ve doğru parçalarla kullanılması salında büyük değişimlere yol açar. Bu parçaların kullnılmaması ise mekanın boş kalmasına yol açar. Bu sebeple Aksesuar kullanımına özen göstermelisiniz.

Salon Aksesuarları

Salon Aksesuarları

Salonunuzda kullanmanız gereken en önemli aksesuarların başında tablolar gelir. Tablolar hem duvar kusurlarını kapatır hem de salonu tamamlar. Bunun yanında koltukların arasına veya konsolun önüne çiçekler koymanız da salonda sıcak bir hava yaratır. Aksesuar olarak kullanabileceğiniz diğer parçalar küçük süslemeler ve çerçevelerdir. Aynalığın önüne çerçevelerinizi koyabilirsiniz. Biblo ve küçük süslemeleri dilerseniz pencere önüne dilerseniz vitrine koyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğru dekorasyon için renk uyumunun önemi başlıklı makalemizde Doğru dekorasyon için renklerin uyumu, Doğru ev dekorasyonu yapmak ve Duvar ile zeminin renk uyumu hakkında bilgiler verilmektedir.


2017 Salon Dekorasyon Fikirleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ