Kadına Dair Herşey

2017 Salon Dekorasyonu Renk Önerileri

2017 Salon Dekorasyonu Renk Önerileri

Salonunuz evinizin en görkemli ve en şık bölümü olmalıdır. Bu nedenle salonunuzun A’dan Z’ye her ayrıntısını düşünerek seçimleriniz yapmanız gerekir. Salonunuz için duvarların rengi, mobilyalar, koltuk takımı, zigonlar, aksesuarlar, halılar, perdeler ve avizeler belli bir uyum içerisinde olmak zorundadır. Eşyaların seçiminden önce salonunuzun tadilat ve boya işlerini yapmanız gereklidir.

Sade salon dekorasyonu 2017 salon dekorasyonu

Salonunuza Genişlik Katın

Odanın rengi pek çok açıdan önem arz etmektedir. Her rengin taşıdığı bir enerji vardır. Evinize en uygun boyayı seçmek için bir bütün halinde değerlendirme yapmak gereklidir. Öncelikle salonunuzun metre karesini göz önüne aldığınızda odanız çok büyük değilse veya odayı daha geniş göstermek istiyorsak açık renklere bakmamız gerekir. Zevklerimiz ve enerji yönünden renk seçimleri farklılık taşıyabilir. Ancak koyu renk boyalar evi olduğundan daha boğucu ve küçük yapabilir. Bu nedenle odanızı daha geniş göstermek adına tanınmış boya markalarına ait salon boya renkleri katalogu inceleyip seçimler yapmanız doğru olacaktır.

Renkli koltuklarla dekorasyon Şömineli salon dekorasyonu 2017 Ferah salon dekorasyonu

Ferah ve Huzur Dolu Bir salon Hayal Edenlere

Evlerin güneş alma durumları da renk seçiminde oldukça önemlidir. Bazı salonlar fazla güneş almazlar. Ancak hem yaz hem kış aylarını düşündüğümüzde evin ferah olması gereklidir. Özellikle güneşli gün sayısının az olduğu kış aylarında salonlar daha da karanlık olabilmektedir. Bu nedenle evin boyasının daha ferah ve daha aydınlık olması sizi bu dertten kurtaran unsur olacaktır. Evi aydınlık gösteren boya renkleri olarak bilinen beyaz, fildişi, şampanya, bebek mavisi, açık pembe ve bu renklerin tonlarını kullanarak evinizi daha ferah bir hale kavuşturabilirsiniz.

Klasik tarz salon dekorasyonu Renkli yastıklarla salon dekorasyonu 2017 yılı salon dekorasyonu

Salonunuzdaki Uyuma Herkes Bayılacak

Evinizdeki eşyaların uyum içerisinde olması oldukça önemlidir. Özellikle son dönemde kumaş renk ve stillerinin çoğalması nedeniyle istediğiniz tonda ve yapıda ürün bulunabilmek kolaylaşmıştır.

Salonunuz için koltuk takımı seçimleri yapıldıktan sonra sıra perde seçimine gelir. Perde seçiminde koltukların renkleri oldukça önemlidir. Perde koltuk renk uyumu yakalandığında evinizde güzel bir armoni oluşur. Koltuklarınızın minderleri veya yastıkları ile aynı desen ve kumaşta perdeler diktirerek salonunuzda güzel bir armoni yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyon Hayat Tarzınızı Yansıtsın başlıklı makalemizde bohem ev aksesuarları, ev dekorasyonu ve Retro tarzı ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.


2017 Salon Dekorasyonu Renk Önerileri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ