Kadına Dair Herşey

2017 Yılında Bayanlarda Disco Tarz Modası

2017 Yılında Bayanlarda Disco Tarz Modası

2017 sezonunda en çok karşımıza çıkacak olan tarz ise disco tarzı olarak nitelendirilen pullu payetli, simli işlemeli kıyafetler olmakta. 2017 sezonunda esen 90’lar rüzgârı kendini en çok pul ve payette gösterecek. 90’lar gelince akla ilk gelen renkli taytlar olsa da bu sezon modacılar koleksiyonlarında tayta çok fazla yer vermiş görünmüyor. Bunun yerine 90’lardan pul ve payeti esinlendikleri göze çarpıyor.

Pul ve payetler bluzler, etekler, çantalar, ayakkabılar, elbiseler, bütün parçalarda kendini göstermektedir. Pul ve payetin tercih edildiği bu parçaların doğru kullanılması ile hem şık hem de trend bir görünüme kavuşulmuş olur. Ancak pul ve payet denildiğinde akla ilk gelen abiyeler ya da çok abartılı kıyafetler olmaktadır. Hâlbuki günlük hayatta da pul ve payeti hayatımıza sokmaya alışmalıyız. Zira pul ve payet abartılı gecelerden ziyade günlük hayata yakışıyor.

Pul ve Payetler Nasıl Kombinlenir?

Pul ve payetli parçalar kombinlenirken tercih edilecek olan parça elbette ki sade parçalardan olmalıdır. Pul ve payetlerle günlük kombinlerde yapmak mümkündür. Mesela payetli bir eteği şifon bir bluzle bir araya getirerek şık bir kombin yaparsınız. Ancak payetli bir eteği beezing bir tişörtle bir araya getirerek belinize spor ve kalın bir kemer takarak günlük bir kombin oluşturursunuz.

2017 Modası Disco Tarzı

Pul ve payetler yalnızca eteklerde değil bluzlerde de kendini göstermektedir. Bluzlerde daha çok sim işleme olarak karşımıza çıksa da disco tarzı bluzlerle de gayet güzel yansıtılmaktadır. Sim işlemeli bir bluzü şık bir etekle bir arada kullanmak en kolayı olacaktır. Ancak sim işlemeli bir bluzu boyfriend bir jean ve postallarla kullanıp, havalı ve kabarık bir saç yaparak daha trend bir görünüme kavuşmuş olacaksınız.

Pul ve payetlerin moda olması gece hayatında yapılacak kombinleri de kolaylaştırmıştır. Pul ve payetler gece hayatı için çok uygundur. Ayrıca gece kombinlerinin abartılı olmasında hiçbir sakınca yoktur. Bunun için payet bir elbise giyip, şık bir ayakkabı ve payet bir çanta ile kombin yapabilirsiniz. Böyle bir görüntü hem trendlere uygun, hem de şık ve gidilecek mekâna uygun bir görüntüdür.

Bir önceki yazımız olan 2017 Modasında Deri Rüzgarı Esecek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


2017 Yılında Bayanlarda Disco Tarz Modası Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ