Kadına Dair Herşey

2017 Yılında Kimleri Kaybettik?

2017 Yılında Kimleri Kaybettik?

2017 Yılında Kimleri Kaybettik?

vefat eden ünlüler

Acısıyla tatlısıyla koca bir yılı daha geride bırakmamız için sayılı günler kaldı. Kimileri büyük sevinçler yaşadı, kimileri büyük hüzünler. Birçoğumuz vefat eden ünlüler nedeni ile az ya da çok fark etmeksizin çeşitli hüzünler yaşadık.  Yaşadığımız süreçler içerisinde çoğu ünlü, gerek yaptıkları müziklerle, gerekse oyunculuklarıyla kalplerimizde taht kurdular. Binlerce insanın yüreğine dokunmuş ve dokunmaya devam edecek olan, 2017 yılında aramızdan ayrılan ünlü isimleri sizler için bir araya getirdik.

Yeşilçam’ın Vazgeçilmez İsimleri

  • Sezer Sezin (89)

Sezer Sezin

Gerçek adı Mesrure Sezer olan ünlü oyuncu küçüklüğünden itibaren tiyatro ile ilgiliydi. 1940’lı ve 1960’lı yıllarda aktif olarak sahnelerde rol aldığını gördüğümüz güzel oyuncu Şoför Nebahat karakteri ile ünlenmiş ve gönüllerimizde yer edinmişti. Sezer Sezin 20 Temmuz 2017 tarihinde vefat etti.

  • Bülent Kayabaş (72)

Bülent Kayabaş

Yeşilçam ünlüleri  içerisinde usta oyunculardan biri olan Bülent Kayabaş, Yeşilçam’a yıllarını vermişti. Akciğer yetmezliği nedeni ile 19 Nisan tarihinde hayatını kaybetti.

  • Halit Akçatepe (79)

Halit Akçatepe

Hepimizin Güdük Necmi lakabı ile andığı Halit Akçatepe’de Yeşilçam’ın usta oyuncuları arasında yer alıyor. Canlandırdığı pek çok karakter ile hayatımıza dahil olan emektar oyuncu 31 Mart 2017 tarihinde aramızdan ayrıldı.

  • Ayberk Atilla (71)

Ayberk Atilla

Ünlü oyuncu Ayberk Atilla 21 Ocak 2017’de hayata gözlerini yumdu.

Müzik Sektörünün Ünlü İsimleri

  • Harun Kolçak (62)

Harun Kolçak

Kanser nedeni ile hayata gözlerini yuman ünlü şarkıcı Harun Kolçak ardında pek çok hüzünlü kalp bıraktı. Türk pop yıldızı 19 Temmuz 2017 tarihinde aramızdan ayrıldı.

  • Emre Saltık (57)

Emre Saltık

Türk Halk Müziği sanatçılarından biri olan Emre Saltık kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yumdu.

  • Taşkın Doğanışık (62)

Taşkın Doğanışık

İTÜ Konservatuarı’nda öğretim görevlisi olan ünlü isim 30 Mart tarihinde kalp krizi geçirerek vefat etti.

  • İbrahim Erkal (52)

İbrahim Erkal

Evinin otoparkında baygın halde bulunan ünlü şarkıcı kaldırıldığı hastanede 27 günlük bir süreç sonucunda vefat etti. 11 Mayıs 2017 tarihinde aramızdan ayrıldı.

 

Engin Cezzar (82)

Engin Cezzar

Bütün bu sevilen oyuncuların yanında adını unutturmayacak tiyatro oyuncusu Engin Cezzar’da 2017’de hayatını kaybeden ünlüler arasında yer alıyor. 28 Ocak 2017 tarihinde vefat etti. Hamlet rolü ile çalışmalarına başlayan oyuncu aynı zamanda bu rolü canlandıran en genç oyuncu unvanına sahiptir.

 

Bir önceki yazımız olan Hazır Yufkadan Fındık Lahmacun başlıklı makalemizde Hazır Yufkadan Fındık Lahmacun, Hazır Yufkadan Fındık Lahmacun Tarifi ve Lahmacun hakkında bilgiler verilmektedir.


2017 Yılında Kimleri Kaybettik? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ