Kadına Dair Herşey

2018 Kış Aylarında Saç Bakımı

2018 Kış Aylarında Saç Bakımı

2018 Kış Aylarında Saç Bakımı

2018 Kış Aylarında Saç Bakımı

Kış aylarında saçların nemi muhafaza etmesi oldukça zor bir hal almaktadır. Kış aylarında saçlar soğuğun etkisiyle daha kırılgan bir hale gelmeye başlar. Bu sebeple kış aylarında düzenli olarak saç bakımı yapmak oldukça önemlidir. Kuruyan saçlar daha fazla elektriklenir ve saç bakımı kaçınılmaz hale gelir.

2018 Kış Aylarında Nasıl Bir Saç Bakımı Uygulanmalıdır?

2018 yılına girmiş olduğumuz şu günlerde saçlarımızı kış soğuğundan korumak için uygulamamız gereken bazı saç bakım yöntemleri bulunmaktadır.

2018 Kış Aylarında Nasıl Bir Saç Bakımı Uygulanmalıdır

Kepeklenme ve Saç Derisinin Pul Pul Dökülmesini Engellemek İçin Nasıl Bir Saç Bakımı Uygulanmalıdır?

Kafa derisi soğuğun etkisiyle kurur ve nem dengesini kaybeder. Bu nedenle kış aylarında kafa derisi kurumaya başlar ve kaşıntı artar. Bu durum beraberinde saç dökülmelerini ve kepek oluşumunu tetikler. Kepeklenme ve saç derisinin pul pul dökülmesini engellemek için Hindistan cevizi yağı, limon suyu ve bir kaşık zeytinyağı karışımıdır. Öncelikle yağları karıştırın ve ısıtın. Ardından limon suyu ekleyip karışımı saç derisine sürün. 20 dakika bekledikten sonra saçınızı yıkayın.

Kepeklenme ve Saç Derisinin Pul Pul Dökülmesini Engellemek İçin

Elektriklenmeyi Önleyin

Kış aylarında en çok şikayet edilen konuların başında saçların elektriklenmesi gelir. Özellikle kazaklar ve hırkalar saçların elektriklenmesine neden olur. Saçların elektriklenmesini önlemek için plastik taraklardan uzak durun.  Bu taraklar yerine doğal kıl yağısı bulunan saç tarakları tercih etmelisiniz. Elektriklenme problemiyle karşılaşmamak için sıcak su yerine ılık su tercih etmelisiniz.

Cansız Saçları Sağlığına Kavuşturun

Cansız ve sönük bir görünüme sahip olan saçlarınızı eski sağlığına kavuşturmak için geniş dişleri olan ahşap bir tarak tercih edebilirsiniz. Ayrıca bal ile hazırlayacağınız saç maskesi de saçınızı eski sağlığına kavuşturacaktır.  Maske uygulamasını gerçekleştirdikten sonra saçınızı havluyla örtüp 30 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra saçınızı yıkayın. Bal maskesi sayesinde parlak ve canlı saçlara kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Saçınızı Kuruturken Dikkat Edin

Saçınızı Kuruturken Dikkat Edin

Saçlarınız ıslakken yüksek ısıyla saçlarınızı kurutmayın.  Aksi halde saç derisinde kepek oluşumu ve saç uçlarında kırılma problemleri ortaya çıkabilir. Havluyla saçlarınızı kuruturken nazik olmaya dikkat edin. Aksi halde sürtünme nedeniyle saçlarınıza hasar verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2018’de Kaz Ayaklarına Veda Edin başlıklı makalemizde kaz ayağı oluşumu, Kaz ayağı serumu ve Kaz ayağında limon suyu kürü hakkında bilgiler verilmektedir.


2018 Kış Aylarında Saç Bakımı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ