Kadına Dair Herşey

2018 Kişisel Bakım Önerileri

2018 Kişisel Bakım Önerileri

2018 Kişisel Bakım Önerileri

2018 Kişisel Bakım Önerileri

2018 yılının gelmesiyle birlikte bir yaş daha attık. Her yaşın ayrı bir güzelliği var. Ancak yıllar geçtikçe yaşlanmanın etkilerini de görmeye başlıyoruz. Yıllar geçse de genç kalmak herkesin hayali. Hem iç güzellik hem de dış güzellik sayesinde genç kalabilirsiniz. 2018 kişisel bakım önerileri arasında kendimize iyi bakmamız en önemli etkenlerin başında yer alıyor.

Uyku Düzeni

Uyku Düzeni

Kişisel bakım önerileri arasında uyku ilk sırada yer alıyor. Yıllar geçse de genç kalmak isteyenler  ve yılların olumsuz etkisini bertaraf etmek isteyenler düzenli uyku sayesinde bunu başarabiliyor. Uyku gençlik iksiridir. Bu nedenle düzenli uykuya önem verilmelidir. Vücut gece saatlerinde melatonin salgılamaktadır. Sadece karanlıkta salgılanan melatonin genç kalmamızı sağlayan önemli iksirlerden biridir.  İnsan vücudu melatonini 11.00 ile 05.00 saatleri arasında salgılamaktadır.  Bu salgı sayesinde hücreler yenilenir ve biyolojik ritim düzenlenerek kendini koruması sağlanır.

Maya Kullanın

Maya içerdiği B vitamini, demir, magnezyum, çinko, fosfor, krom ve selenyum gibi mineraller sayesinde genç kalmanıza yardımcı olur. Mayanın insan vücuduna yaptığı katkılar nedeniyle pek çok ülkede tablet şeklinde piyasaya sunulmuştur.  Yeni hücrelerin üretimi maya sayesinde kolayca sağlanır.  Cilt dokularının yeniden yapılanmasına katkı sunan maya cildin güzel, kusursuz ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. İçerdiği protein sayesinde cilt oksijen alır ve beslenir. Mayayı tablet olarak tüketebileceğiniz gibi mayalı ürünlerde tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Mayayı bir tatlı kaşığı sütle ezip bir bardak suyun içerisine ekleyip içebilirsiniz. Kahvaltıdan sonra tüketeceğiniz mayalı su cildinizin yenilenmesine katkı sağlayacaktır.

Zeytinyağı Kullanın

Zeytinyağı Kullanın

Hücrelerin yenilenmesi ve kendini onarması için zeytinyağı kullanımı birebirdir. Zeytinyağı çok güçlü bir antioksidan olma özelliğine sahiptir. Yaşlanmayı önleyen zeytinyağı  hem cilde hem de saça kusursuz bir görünüm kazandırır. Kırışıklıkları azaltma görevi üstlenen zeytinyağı kuru cildi nemlendirir. Kuruyan saçlarınızın dayanıklılığını arttırmak için zeytinyağı kullanabilirsiniz. Kepeği ve saç dökülmesini önleyen zeytinyağı vücut masajı için de çok tercih edilir. Tırnakları güzelleştiren zeytinyağı vücuda pürüzsüz bir doku kazandırır. Zeytinyağı kullananlar vücudundaki farkı kısa sürede görebilirler.

Bir önceki yazımız olan 2018’de Pürüzsüz Bacaklara Vazelinle Sahip Olun başlıklı makalemizde Bacak egzersizleri, Bacak peelingi ve Bacak tıraşı hakkında bilgiler verilmektedir.


2018 Kişisel Bakım Önerileri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ