Kadına Dair Herşey

2018 Yılında Evlilikte Uyumu Yakalama Yolları

2018 Yılında Evlilikte Uyumu Yakalama Yolları

2018 Yılında Evlilikte Uyumu Yakalama Yolları

2018 Yılında Evlilikte Uyumu Yakalama Yolları

2018 yılında evliliğinizi korumak ve evliliğinizde eşinizle uyumu yakalamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı kurallar bulunuyor. Yeni yılın gelmesiyle birlikte evliliğiniz rayına sokmak için bazı çabaların içerisine gireceksiniz.

İlk önce evliliğinizde eşinizle uyumunuzu ele alabilirsiniz. Çiftler arasında ortaya çıkan uyumsuzluk problemi nedeniyle aile bireylerinde hem fizyolojik hem de psikolojik bazı sorunların ortaya çıktığı gözlemlenmektedir.

Uyumlu bir evlilik mutlu bir evliliği de beraberinde getirir. Uyumlu evlilik sağlıklı evliliği ifade eden en önemli kavramdır.  Evliliklerinde uyum olan çiftler birbiriyle iyi iletişim kurabilirler. Evliliğinden memnun olan bu çiftler mutlu evlilikleriyle dikkat çekerler.

Evlilikte Uyum Nasıl Belirlenir?

Evlilikte Uyum Nasıl Belirlenir

Evlilikte uyumu belirleyen faktörlerden ilki çiftlerin kurdukları iletişim ve birbirleriyle ne kadar mutlu olduklarıdır.  Bu aşamada çiftler aşk, sevgi, evlilik ve cinsel ilişki ile ilgili tüm konularda doyuma ulaşır. Evlilikte uyumu engelleyen en önemli konu aile içi çatışmalardır.

Kıskançlık, öfke, ekonomik nedenler, fiziksel şiddet, eşlerin evliliklerine ve birbirine zaman ayırmaması ve eşlerin evliliklerinde kavga çıkarmaları aile içi çatışmaya neden olan faktörlerden bazılarıdır. Evlilikte uyumu sağlamak için farklı kişiliklere sahip çiftlerin birbirine anlayış göstermesi ve saygı duyması gerekir.

 

Evlilikte Uyum İçin Çiftlerin Desteği Önemlidir

Evlilikte Uyum İçin Çiftlerin Desteği Önemlidir

Evlilikte beklenilen uyumu yakalayabilmek eşlerin için birbirine destek olup olmadığı, cinsel hayatlarındaki memnuniyetleri ve eğitim durumları oldukça önemli etkenlerdir. Bu etkenlerin evliliğe nasıl yansıdığı oldukça önemli bir konudur.

Evlilikte Uyumu Yakaladıktan Sonra Çocuk Sahibi Olun

Evlilikte Uyumu Yakaladıktan Sonra Çocuk Sahibi Olun

Evlilikte uyumu sağlamadan çocuk sahibi olmak kimi evliliklerde sorun yaratır. Çocuk sahibi olunmasıyla birlikte erkek değişir. Kadın ise sorumluluk nedeniyle eşiyle olan duygusal ilişkisi zayıflar.  Bu nedenle eşlerin mutlaka çocuk sahibi olmak için kendilerini hazır hissedip hissetmediğini bilmesi gerekir. İli tarafın hazır olduğu durumda çocuk sahibi olmak evliliğinizin uyum içerisinde devam etmesini sağlar.

Evlenme Şekli ve Evlenme Süreci Evlilikte Uyum İçin Oldukça Önemlidir

Kendisinin seçtiği kişiyle evlenen kişilerde evlilik uyumu daha yüksektir.  Ayrıca evlenmeden önce bir nişanlılık veya sevgililik sürecinin olması da evlilikte uyumu arttırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2018 Yılında Evlilikte Ten Uyumunun Önemi başlıklı makalemizde Ten uyumu, ten uyuşmazlığı ve Tensel uyum hakkında bilgiler verilmektedir.


2018 Yılında Evlilikte Uyumu Yakalama Yolları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ