Kadına Dair Herşey

2018’de Cilt Bakımınızı İhmal Etmeyin

2018’de Cilt Bakımınızı İhmal Etmeyin

2018’de Cilt Bakımınızı İhmal Etmeyin

Cilt Bakımınızı İhmal Etmeyin

Cildimiz dış ortama karşı bir bariyer görevi gören, sağlığımızı ve güzelliğimiz yansıtan en önemli koruyuculardan biridir. Mevsimsel değişikliklerden doğrudan etkilenen cildimiz zorlu kış koşullarına karşı oldukça hassastır.  Özellikle ısının ani bir şekilde düşmesi ve rüzgarlı havalar derinin nemini kaybetmesine neden olur. Kış aylarında deri suyunu kaybeden ve pul pul dökülmeye başlar.

Kış Aylarında Cildinizin Pul Pul Dökülmesini Engelleyebilirsiniz

Kış Aylarında Cildinizin Pul Pul Dökülmesini Engelleyebilirsiniz

Kış aylarıyla birlikte cilt oldukça hassas bir hal alır. Soğuk havaların etkisiyle dayanıksız hale gelen ve kan dolaşımının yavaşlamasına neden olan deri zamanla kurur ve pul pul dökülür. Bazı kişilerde deri çatlayabilir hatta kanayabilir. Uygun cilt bakımı yöntemleri sayesinde cildinizi koruyabilirsiniz. Cildinize uygun nemlendiriciler sayesinde kışa karşı uzun süreli bir koruma sağlayabilirsiniz.

Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak Mümkün

Kış mevsiminde sağlıklı ve ışıltılı ciltlere sahip olmak mümkün. Düzenli olarak yaptığımız alışkanlıkları değiştirmek ve daha iyi bir ruhsal hale sahip olmak kış aylarında sağlıklı bir görünüme sahip olan ciltlere kavuşmanızı sağlar.

Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak Mümkün

Kış Güneşinden Korunun

Soğuk havanın etkilerini en az şekilde hissetmek için güneş koruyucu özelliğine sahip olan nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Ayrıca açıkta kalan bölgelerinizi gözlük, atkı ve eldiven gibi aksesuarlar kapayabilirsiniz.

Banyo Sonrasında Nemlendiriciler Kullanın

Banyo sonrasında kremli ürünler kullanmaya özen gösterin. Özellikle yağlar cildinizin kurumasını engelleyerek ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlar.

Sıcak Su ile Yıkanmayın

Sıcak su derinin yağını azaltır ve derinin kurumasına neden olur. Sıcak su ile yıkanmak kaşıntıya ve kızarıklığa neden olur.

Ellerinizi Koruyun

Ellerinizin yaşlanmasını ve el egzamalarını önlemek için günde birkaç defa yağlandırıcı ürünler kullanmaya özen gösterin.

Dudak Kurumalarını Önleyin

Dudaklar hızla kurur. Dudak kurumasını önlemek için günde birkaç defa vazelinle nemlendirebilirsiniz.

Beslenmeye Dikkat Edin

Kış aylarında cildinizi korumak için doğru besinler tüketmek önemlidir. Bol bol su içmeye, meyve, sebze ve kuruyemiş tüketmeye özen gösterin.

Cildinize Uygun Nemlendiriciler Tercih Edin

Cildinizde meydana gelen kuruluk sorunları

Cildinizde meydana gelen kuruluk sorunları için mutlaka bir hekime başvurun. Cildinize uygun nemlendirici önerilerini değerlendirin ve cilt tipinize uygun ürünleri kullanın.

Bir önceki yazımız olan 2018 Kış Aylarında Saç Bakımı başlıklı makalemizde saç bakım yöntemleri, sac bakımı ve saç dökülmeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


2018’de Cilt Bakımınızı İhmal Etmeyin Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ