Kadına Dair Herşey

2018’de Erkeklerin Aldatma Nedenleri

2018’de Erkeklerin Aldatma Nedenleri

2018’de Erkeklerin Aldatma Nedenleri

Yeni yıla girdiğimiz şu günlerde aldatma hep gündemimizde yer alan konuların başında gelir. Aldatma olaylarının birçoğu erkekler tarafından sergilenmektedir. Ego ve yasak ilişki erkekleri cezbeder. 2018’de erkeklerin eşlerini aldatma sebepleri oldukça fazla.

Erkeklerin Aldatma Nedenleri

Egolarını Tatmin Etmek İçin Aldatıyorlar

Egolarını Tatmin Etmek İçin Aldatıyorlar

Pek çok erkek egolarını tatmin etmek için eşlerini aldatır. Başka bir kadınla yaşanan yasak aşk ve seks erkeğin egosunu yükseltecek ve kendini oldukça iyi hissedecektir. Erkeklerin tatmin olmasını sağlayacak ve kendisine duyduğu güven artacak. Erkeklerin aldatma sebepleri arasında ego tatmini oldukça önemli bir yere sahip. Erkekler eşlerini ne kadar fazla kadınla aldatırsa kendisine duyduğu güven bir o kadar artacaktır.

Yeni Heyecanlar Yaşamak İçin Aldatır

Erkekler uzun süren ilişkilerden kolay sıkılır. Kadının aksine uzun süreli ilişkilere uzak olan erkekler kendilerine farklı heyecanlar bulmak ister. Başka kadınlara yanaştıklarında yeni heyecanlar bulmayı hedefler. Erkek ilişkisi iyi olmasına rağmen aradaki heyecanın kaybolması nedeniyle ilişkisini sonlandırabilir ve başka kadınlara gitmeyi tercih edebilir.

Yeni Heyecanlar Yaşamak İçin Aldatır

Seks İçin Aldatır

Eşini aldatan erkekler

Erkeklerin birçoğu eşlerini seks yapmak için aldatmaktadır. Erkekler karşısındaki kadına hiçbir şey hissetmese dahi rahatlıkla seks yapma imkanına sahiptir. Bir kadınla uzun süreli beraberlik yaşayan erkek aynı kadınla birlikte olmaktan sıkılır ve başka bir kadınla cinsellik yaşamanın keyfini yaşamak ister. Eşini aldatan erkekler eşlerini sevse dahi sadece cinsellik için bile eşlerini aldatabilir. Çünkü başka kadınlarla farklı fanteziler denemek erkeğe iyi gelmektedir.

Avlanma İçgüdüsüyle Aldatırlar

Erkeklerde avlanma içgüdüsü bulunmaktadır. Birçok genç erkek kızları avlanmayı bekleyen kişiler olarak görür ve istediği kızı elde etmek için elinden geleni yapar.

Yaşlanma Korkusuyla Aldatır

Erkeklerin pek çoğu orta yaş bunalımına girmektedir. Orta yaş bunalımına girilmesiyle birlikte erkeklerin eşlerini aldatma imkanı daha da artmaktadır. Kendilerine olan güveni tazelemek için en önemli yol eşleri aldatmaktır. Erkeklerde güvenini tazelemek için aldatmayı tercih eder.

Erkekler Aldatabilir Düşüncesi

Erkekler aldatır

Erkekler aldatır şeklinde toplumda kabul görmüş ve son derece yanlış olan bir düşünce hakimdir. Kadınlara göre çok daha kolay aldatabilen erkekler bu durumu alışkanlık haline getirebilir.

 

 

Bir önceki yazımız olan 2018’de Sevgilinize Daha Sık Söylemeniz Gereken Şeyler başlıklı makalemizde 2018’de sevgilinize sık sık söylemeniz gereken şeyler, ilişki durumu ve sevdiğinize teşekkür edin hakkında bilgiler verilmektedir.


2018’de Erkeklerin Aldatma Nedenleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ