Kadına Dair Herşey

2018’de Kaz Ayaklarına Veda Edin

2018’de Kaz Ayaklarına Veda Edin

2018’de Kaz Ayaklarına Veda Edin

Kaz Ayaklarına Veda Edin

Kaz ayakları her kadının temel sorunları arasında yer almaktadır. Her yeni yaşla birlikte kaz ayaklarındaki artışta göze çarpmaktadır. Göz çevresi kırışıklıkları nedeniyle pek çok kadın gülümsemeye çekinmektedir. Göz çevresi kremleri veya serumları sayesinde kaz ayaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Ancak göz çevresi ürünlerinin çok pahalı olduğu da bir gerçektir. Bunun yerine kendi kendinize hazırlayabileceğiniz birkaç basit doğal yöntemle kaz ayaklarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Kaz Ayağı Serumu Nasıl Hazırlanır?

Kaz Ayağı Serumu Nasıl Hazırlanır

Kaz ayaklarınız sebebiyle istediğiniz gibi gülümseyemiyor musunuz? Kaz ayağı serumu hazırlayarak kısa sürede kaz ayağı sorunlarınızdan kurtulmanız mümkündür.  Kaz ayağı serumu hazırlamak için gerekli malzemeler:

  • 2 kaşık Hindistan cevizi yağı
  • Yarım çay kaşığı kafur yağı
  • 1 tane E vitamini kapsülü

Tüm bu malzemeleri bir kasede karıştırın ve gece yatmadan önce sorunlu bölgelerinize uygulayın. E vitamini kaz ayağı serumunun en önemli malzemelerinden biridir. Yaşlanma karşıtı olan E vitamini tüm güzellik ürünlerinde kullanılmaktadır. E vitamini sayesinde cilt gençleşir. Kuruyan ciltlerin daha hızlı bir şekilde kırıştığı bilinmektedir. Bu nedenle cildinizin nemlendiğine emin olmalısınız. Kafur yağı ve Hindistan cevizi yağı cildinizi nemlendirmeye yardımcı olur.

 

Zeytinyağı Kullanın

Zeytinyağı Kullanın

Zeytinyağı cildi sağlıklı ve genç tutmaya yardımcı olur. Doğal ve katkısız bir zeytinyağı kırışıklıkları giderir ve cildin kadifemsi bir dokuya sahip olmasına imkan sunar. Sabah ve akşam olmak üzere birkaç damla zeytinyağını göz çevrenize uyguladığınızda kaz ayaklarından eser kalmaz.

Güneş Gözlüğü Kullanmayı İhmal Etmeyin

Güneş Gözlüğü Kullanmayı İhmal Etmeyin

Güneş ışınları nedeniyle kaz oluşumu oldukça artış gösterir. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için mutlaka güneş gözlüğü kullanılmalıdır. Güneş bulutların arkasında olsa dahi etkilerini hissettirir. Bu nedenle hem sizleri stil sahibi yapacak hem de kaz ayağı oluşumunu engelleyecek kaliteli güneş gözlükleri tercih edebilirsiniz.

Kaz Ayaklarına Limon Suyu

Kaz ayağını önlemenin bir diğer yolu da limon suyudur.

  • Bir kaşık limon suyu
  • Bir kaşık portakal suyu
  • Bir çay kaşığı zeytinyağı

Kaz ayağında limon suyu kürü oldukça faydalıdır. Tüm malzemeleri karıştırıp her akşam  göz çevrenize uyguladığınızda sonucu hemen fark edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2018 Kişisel Bakım Önerileri başlıklı makalemizde 2018 kişisel bakım önerileri, Kişisel bakım önerileri ve mayalı ürünler hakkında bilgiler verilmektedir.


2018’de Kaz Ayaklarına Veda Edin Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ