Kadına Dair Herşey

2018’de Sosyal Medya Kullanımının Aile Yapısına Olumsuz Etkisi

2018’de Sosyal Medya Kullanımının Aile Yapısına Olumsuz Etkisi

2018’de Sosyal Medya Kullanımının Aile Yapısına Olumsuz Etkisi

Günümüzde sosyal medya kullanımı yaygın olarak aileler tarafından tercih edilmektedir. Twitter, Facebook ve İnstagram gibi birçok sosyal medya sitesi hayatımızın merkezinde yer alıyor. Herkesin birkaç sosyal medya sitesine üyeliğe bulunuyor.

Sosyal Medya Kullanımının Aile Yapısına Olumsuz Etkisi

Sosyal medya siteleri sayesinde artık birbirinden haberdar olmak çok kolay. Yapılan araştırmalarda sosyal paylaşım sitelerinin boşanma oranını arttırdığı gözlemlenmektedir. Birçok insan boşanmalarına neden olarak sosyal medya sitelerini göstermektedir. Sosyal medya sitelerinde kullanıcılar başka kişilerle tanışabilir, fotoğraf ve video paylaşabilir.

Sosyal Medya Siteleri Boşanmaları Arttırmaktadır

Sosyal Medya Siteleri Boşanmaları Arttırmaktadır

Sosyal medya kullanımı giderek daha da artış gösteriyor. Sosyal medya siteleri üzerinden eşler birbirini aldatıp aldatmadığını araştırma fırsatı yakalamaktadır. Facebook, Watsapp, İnstagram, Twitter ve Skype gibi çok sayıdaki sosyal medya sitesinin boşanma oranını arttırdığı yapılan araştırmalarda kanıtlanmaktadır.

Sosyal Medya Siteleri Duygusal Bağlara Zarar Veriyor

Aile yapısına olumsuz etkisi nedeniyle sosyal medya kullanımında dikkatli davranmak gerekmektedir. Sosyal medya kullanımı günümüzde sosyo-psikolojik bir rahatsızlık olarak gösterilmektedir.

Birçok boşanmak isteyen çiftin en önemli boşanma sebepleri arasında sosyal medya kullanımı gösterilmektedir. Çiftler arasındaki güven duygusunu da zedeleyen sosyal medya kullanımı duygusal bağları büyük oranda ortadan kaldırmaktadır.

Sosyal Medya Siteleri Duygusal Bağlara Zarar Veriyor

Hem Kadınlar Hem De Erkekler Sosyal Medya Kullanarak Eşlerini Aldatıyor

Hem kadınlar hem de erkekler sosyal medya kullanarak eşlerini aldatıyor. Sosyal medyanın bu kadar hayatımıza girdiği bir dönemde aldatmaların oranı da bir hayli arttı. Sosyal medya kullanarak eşlerini aldatan erkeklerin oranı %23 iken kadınların oranı %19’dur.

Hem Kadınlar Hem De Erkekler Sosyal Medya Kullanarak Eşlerini Aldatıyor

Birçok kadın ve erkek evli olmalarına rağmen sosyal medya kullanarak yeni ilişkilere yelken açmaktadır. Birçok çift sosyal medya gönderilerini, yer paylaşımlarını ve fotoğrafları boşanma sebebi olarak delil niteliğinde kullanabilmektedir.

Sosyal Medya Kullanımı Evlilikte İletişimi Yok Ediyor

Boşanmalarda sosyal medyanın etkisi oldukça büyük. Çiftlerin en büyük sorunlarından biri de evlilik içinde yaşanılan iletişim problemleridir. Pek çok çift sosyal medya üzerinden daha iyi bir şekilde iletişim kurabildiğini düşünmektedir.  Bu durum nedeniyle çiftlerin ilişkileri kopuyor ve birbiriyle konuşamaz hale geliyorlar.  İletişimsizlik nedeniyle pek çok çift birbirini anlamıyor ve sorunlarını çözmekte zorlanıyorlar.

Bir önceki yazımız olan 2018 Yılında Boşanmaya Karar Veren Ailelerin Çocukları Yaş Gruplarına Göre Nasıl Etkilenir? başlıklı makalemizde Çocuklara karşı anne ve babanın sorumluluğu ve Yaş gruplarına göre çocukların boşanmaya verdiği tepkiler hakkında bilgiler verilmektedir.


2018’de Sosyal Medya Kullanımının Aile Yapısına Olumsuz Etkisi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ