Kadına Dair Herşey

2019 Yılı Bebek Odası Modelleri

2019 Yılı Bebek Odası Modelleri

Bebek odası seçecek olan anne ve babaların önceliği konforlu ve güvenli odalar hazırlamaktır.Bebek odası modelleri hazırlarken hassas ve seçici olmakta fayda var. Bebek odaları dekorasyonu diğer yaşam alanlarına göre çok daha fazla titizlik gerektirmektedir. Bebek odalarınızı hazırlarken odanınrengi, odada kullanılan aydınlatma, tekstil ürünleri ve yatak seçimi gibi birçok konuya dikkat etmek gerekir.  2019 bebek odası modelleri bebeklerin konforunu sağlayacak güvenli ürünlerdir. Bebek sahibi olacak pek çok anne ve baba adayı çocukları için en güzel bebek odası takımını hazırlamak ister. 2019 bebek odası modelleri arasından seçim yaparak evinizin dekorasyonuna uygun şık bebek odaları dizayn edebilirsiniz.

Bebek odası modelleri

Bebek Odası Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek Odası Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Bebek odalarının güvenilir ve konforlu olması çok önemlidir. Bebeklerin rahat edebilecekleri ortamlarda büyümesi gerekir. Bu nedenle bebek odası modeli seçerken bazı ayrıntılara dikkat edilmelidir.  Güvenilir ve konforlu bebek odası tasarımları hazırlamak için kullanışlı ürünler seçmeye özen göstermelisiniz. Görsel açıdan kaliteli ve şık bebek odası takımlarını 2019 yılında da bol bol görüyoruz.  Bebek odası takımı alacak olan anne ve babaların mutlaka kaliteli ürünler tercih etmesi gerekmektedir. Bebeklerinizle birlikte bebek odalarında uzun saatler geçireceğinizi düşünerek rahat bebek odası tasarımları tercih etmeniz gerekir. Bebek odaları depolama alanı anlamında büyük imkanlar sunmaktadır.  Bu nedenle bebek odası seçiminde depolama alanı da dikkat edilmesi gereken başka bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.  Bebek odası dekorasyonu hazırlamak isteyen anne ve babalar öncelikle nasıl bir odaya ihtiyaç duyduğunu belirlemelidir.   Bebek odası dekorasyonuna karar verdikten sonra sıra mobilya seçimine gelmektedir.  Bebek odası mobilyaları belirlendikten sonra sıra tekstil ürünü ve aksesuar seçimine gelmektedir.  Odanın rengini bebek dekorasyonuna uygun bir şekilde tasarladıktan sonra bebeğiniz için hem şık hem konforlu hem de güvenilir bir çocuk odası dekorasyonu hazırlamanız mümkündür. Mobilya seçimi hayal ettiğiniz bebek odası tasarımı için en önemli kriterlerin başında gelmektedir.  Mobilyanın tarzını ve rengini belirleyerek bebek odası takımlarını hazırlayabilirsiniz.  Bebek odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir:

Bebek Odalarına Uygun Karyola Seçimi Yapmaya Özen Gösterin

Bebek odası hazırlarken en önemli mobilya karyola seçimidir.  Karyola seçiminde dikkatli davranmak çok önemlidir. Bebeğin güvenliği ve rahatlığı açısından anne ve babaların doğru karyola seçmesi gerekir. Sağlıklı bir uyku için kaliteli karyolaların seçilmesi önemlidir.  Bebeklere özel karyolalar alırken mutlaka korkuluk olmasına dikkat etmeniz gerekir.  Korkulukların arasındaki parmaklıkların genişliği de dikkat edilmesi gereken başka bir konudur. Parmaklıklar arasındaki mesafe çok geniş olmamalı ve bebeğin güvenliğini tehlikeye atmamalıdır. Ayrıca karyolalardaki parmaklıkların takılıp çıkarılabilir olması da dikkat edilmesi gereken başka bir konudur.  Korkuluklar sağlam olmalı ve bebeğin başı kesinlikler korkuluklar arasından geçebilecek kadar geniş olmamalıdır.  Korkulukların takılıp çıkarılabilmesi kullanım kolaylığı sağlaması açısından da çok önemli bir yere sahiptir.  Korkulukların takıp çıkarılabilmesi sayesinde ilerleyen dönemde korkulukları çıkarabilir ve çocuğunuzun yatak genişliğini daha da arttırabilirsiniz.

Karyola Yatağı Seçimi

Bebek odası takımlarının en önemli aksesuarlarından biri de karyola yatağı seçimidir. Bebeklerin sağlıklı bir şekilde uyuması ve huzurlu bir uyku uyuması için kaliteli bir karyola yatağı almak şarttır.  Karyola seçiminde yatak ne sert ne de yumuşak olmalıdır. Karyola yatağı seçiminde yarı ortopedik pamuklu yataklar tercih edebilirsiniz.  Pamuklu yataklar tercih etmeniz halinde yatak nefes alır ve bebeğiniz sağlıklı bir uyku çekme imkanına sahip olur.  Pamuklu ürünleri sadece yataklarda değil; yatak örtülerinde ve yastıklarda da kullanmanız gerekir.

Bebek Odası Takımlarında Mobilya Seçimi

Bebek mobilyaları seçimi yaparken yumuşak geçişlere sahip olan mobilyalar seçmeye özen göstermelisiniz.  Keskin köşe bebek odası tasarımları bebeğin sağlığı açısından tehlikeli ürünlerdir. Bu nedenle yumuşak kenara sahip mobilyalar tercih ederek bebeğinizi darbelere karşı koruma imkanına sahip olabilirsiniz.  Bebek odası takımı alırken dikkat etmeniz gereken başka bir konu da mobilyanın boya içeriğidir.  Bebek odası takımlarında sağlığa zarar verebilecek, kanserojen madde içeren renkli bebek odası mobilyalarından uzak durmaya dikkat etmelisiniz.  Bebek odasının mutlaka olması gereken parçalarından şifonyer ve dolap seçimini doğru bir şekilde yapmak gerekir. Bebek odalarındaki kalabalığı ortadan kaldıran şifonyer ve bebek dolaplarının kullanışlı olması önemlidir. Kullanışlı şifonyerler bebek odalarında düzeni sağlar ve dağınıklığı ortadan kaldırır.  Ancak dolap ve şifonyer seçimi yaparken çekmecelerin ve dolapların sağlam olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Bebek odası dolapları oldukça çeşitlidir.  Bebek odası dolapları raflı, askılı veya çekmeceli olarak tasarlanmaktadır. Bebek odası dolabı seçerken büyük modeller tercih edebilirsiniz. Uzun vadede bebek odası dolabını kullanmak isteyenler için doğru bir seçim olacaktır.  Bebek odası mobilyası seçimi yaparken bebek odalarının büyüklüğünü mutlaka dikkate almanız gerekir.  Küçük bebek odalarında gerekli parçaları almaya özen göstermelisiniz. Büyük parçalar kullanmak odada hareketleri kısıtlayacağından doğru eşya seçimi yapmak önemlidir.

Bebek mobilyaları seçimi

Bebek Odası İçin Mobilya Rengi Seçimi

Bebek odası mobilya rengi

Bebek odası mobilya rengi seçerken huzurlu ve odaları geniş gösterecek renkler tercih etmeye dikkat etmelisiniz.  Bebek odalarında parlak veya göz yoran renkler tercih edilmemelidir. Dikkat çeken renkler bebeğinizin dikkatini dağıtabilir. Bebek odası takımlarını seçerken soft renkler kullanmak önemlidir.  Bebek odalarında duvar ve mobilya rengi belirlenirken pastel tonlar tercih edilmelidir. Pastel renkler bebeği rahatlatır ve yumuşak bir oda izlenimi ortaya koyar. Bebek odalarında doğru bir organizasyon fikri ortaya koymak isteyen anne ve babalar öncelikle çocuk odalarının genişliğini belirlemelidir. Ardından odanın büyüklüğüne uygun bebek odası mobilya seçimi yapılarak şık, zarif, konforlu ve güvenilir bebek odaları hazırlanmalıdır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Dekorasyona Uygun Perde Seçimi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde duvar rengine uygun perde seçimi, Klasik odalar için perde seçimi ve Küçük odalar için perde seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.


2019 Yılı Bebek Odası Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ