Kadına Dair Herşey

30’lu Yaşlardan Sonra Bebek Sahibi Ol Genç Kal

30’lu Yaşlardan Sonra Bebek Sahibi Ol Genç Kal

Hamilelik dönemlerinin belirli yaşlarda ve belirli zaman aralıklarında olması hem anne sağlığının hem de bebek sağlığının daha korunaklı olmasını sağlamaktadır. 30 yaşından sonra hamile kalmak bilim insanlarına göre daha sağlıklı bir hamilelik döneminin geçeceğine işaret etmektedir.

Amerikalı bilim adamların 33 yaşından sonra hamile kalan kadınların hem sağlıklı hamilelik süreci geçirdiklerini hem de daha uzun yaşadıklarını kanıtladı. Bu yaştan sonra doğum yapan kadınların 100 yaşını görme ihtimali diğer doğum oranlarına göre 4 kat daha fazla olmaktadır. Bu da orta yaş ve üstü kadınların daha sağlıklı hamilelik dönemleri geçirdiğini göstermektedir.

Orta Yaş ve Üzeri Kadınların Hamile Kalması

Amerika Birleşik Devletleri Boston Üniversitesi bilim insanlarının yaptığı çalışmalarda 33 yaşında ve sonrasında son çocuğunu doğuran kadınların hem ömürlerinin daha uzun olduğu hem de kadın hastalıkları ve yaşlılık belirtilerinin daha geç göründüğü yapılan araştırmalar ile belirlenmiştir.

Yapılan araştırmalar orta yaş üstü kadınların doğum yapması ve bu doğumu doğal yollar ile gerçekleştirmesi cilt güzelliği, metabolizma yenilenmesi ve hücrelerdeki hastalık riskini tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Boston Üniversitesi bilim adamları, 95 yaşına kadar yaşayan 311 kadın üzerinde titiz bir inceleme yaptı ve bu kadınların sağlık verileri ile erken yaşta hayatını kaybeden kadınlar arasında bir karşılaştırma yaptı.

30unda-hamilelik

30’lu Yaşlardan Sonra Hamile Kalınması

Araştırmaya imza atan profesörlerden Thomas Perls; doğal yollar ile ileri yaşlarda hamile kalan kadınlar diğer dönemlerde hamile kalan kadınlara oranla üreme sistemlerinin ve vücutlarının daha sağlıklı olduğunu belirtmiştir.

İlk Bebek İçin Geç Kalmamak Gerekir

Profesöt Thomas Perls; yapılan araştırmanın yanlış anlaşılmaması kadınların geç yaşta hamile kalmak için uğraşmaması ilk bebeklerinin daha erken yaşlarda doğurması gerektiğini belirtmiştir. Aynı zamanda 40’lı yaşlarda düşük yapma riskinin 20’li yaşlara oranla iki kat fazla olduğunu da belirtti.

 

Bir önceki yazımız olan Rahat Bir Doğum Geçirmek İçin Tavsiyeler başlıklı makalemizde rahat doğum için hakkında bilgiler verilmektedir.


30’lu Yaşlardan Sonra Bebek Sahibi Ol Genç Kal Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ