Kadına Dair Herşey

4 Adımda Kilo Almak

4 Adımda Kilo Almak

KİLO ALMAK İSTEYENLERE KİLO ALDIRACAK GARANTİLİ 4 ADIM

Etrafımızda kilo vermek isteyenler kadar bir de kilo vermek isteyenler vardır. Kulağa kilo vermek isteyenlerce başlarda garip gelen ve nasıl olur da bir insan yiyip kilo veremez derken, onların da bu probleminin en az sizin ki kadar stresli ve zor bir süreç olduğunu bilmelisiniz. Kilo almak istiyorum diyen herkesin çok zayıf olmasının altında bir sağlık problemi de yatabilir. Bu nedenle öncelikle bir doktora görünmesi gerekir.

Kilo almak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler:

  1. öncelikle sürekli atıştırmayın. Kilo almak isteyenlerin en büyük problemi acıkmamak olabilir. Çok yediğini ama hiç kilo alamadığını söyleyen kişiler genellikle çok sık yedikleri için çok yediklerini düşünürler. Bu nedenle düzenli bir yemek saatiniz olsun. 2 veya 3 öğün yemek yiyin ama aralarda sadece meyve falan tüketebilirsiniz.
  2. kilo almanın en etkili yollarından biri de öğünlere dikkat ederken spor yapmaktır. İnsanların sadece kilo vermek için kilo yapması gerekiyormuş gibi bir algı var ancak bu büyük bir yanılgıdır. Kilo almak isteyen kişinin de mutlaka spor yapması gerekir.
  3. kilo almak istiyorum diyorsanız bu iki adımı gerçekleştirdikten sonra mutlaka aktardan ek besin karışımlar ya da tavsiyeler de alabilirsiniz. Mesela bilinen bir yöntem olarak çörek otu bal karışımını öğünlerini göre ayarlayıp tüketerek, kilo almanıza yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz.
  4. en önemlisi psikolojik olarak kendinizi rahatlatmalısınız. Kilo alamamanın en büyük nedeni budur. Psikolojik olarak kilo almak istiyorum ama ben almasam da problem değil, sağlıklı olmam yeterli diyebilmelisiniz. Ve etrafınızdakilerin söylediklerine asla kulak asmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Grip Aşısı Gerçekten Koruyor mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


4 Adımda Kilo Almak Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ