Kadına Dair Herşey

4 Basit Hareketle Basenlerinizden Kurtulabilirsiniz

4 Basit Hareketle Basenlerinizden Kurtulabilirsiniz

Evde kendi başınıza hiçbir yardımcı malzemeye ihtiyaç duymadan 15 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz basit hareketlerle, basen bölgesini eritmek mümkün.Oldukça basit olan bu egzersizler çok da iyi sonuçlar vermektedir. Ancak tek bir kural var. O da her gün düzenli olarak yapmak.Başlangıç günlerinde her bir hareketi iki bacakta onar kez tekrarladıktan sonra ikinci haftadan itibaren onlu tekrarı 2 veya dilerseniz 3 sefere çıkarabilirsiniz.

basenlerden-kurtulmak

Tekme İle Stres Atın

Yana tekme ve geriye tekme hareketleri eğlenceli ve kolay olduğu kadar stres atmak için de oldukça işe yarar pozisyonlardır.

Yana tekmede; ayakta vücut dik şekilde bacağı 90 derecelik açı ile yana açıp 2-3 saniye tutuyoruz. Bu esnada kaslarımızı sıkmayı ihmal etmiyoruz. Aynı hareketi her iki bacakta onar kez tekrarladıktan sonra, avuç içi ve dizler yere değecek şekilde pozisyon alıyoruz.

Göbek basen eritme hareketleri arasında oldukça popüler bu hareketi, karın kaslarını sıkarak ve beli düz konuma getirerek sağ bacağı geriye doğru tekme atar gibi kaldırıp sırt ile aynı düzlemde tutuyoruz. 2 saniye sonra indirerek hareketi tekrarlayabilirsiniz. Hareketi yaparken boynu omurga ile düz bir çizgide tutmaya dikkat etmeniz önemlidir.

Boyun Fıtığı Olanlar Bu Hareketten Kaçınmalı

Köprü egzersizi olarak adlandırılan hareketi, herhangi bir boyun rahatsızlık olan kişilerin kesinlikle uygulamaması gerekmektedir. Bu hareketi yapan kişiler de ağırlığı boyna bindirme konusunda dikkatli olmalılardır. Köprü egzersizi, gerekli dikkatle yapılırsa basen ve kalça bölgesi için yüksek etkiye sahip olup hızlı bir toparlanma sağlayacaktır.

basenden-kurtulma-hareketleri

Sırt üstü yere yatarak dizler bükülü olarak şekil alınır. Kollar iki yanda, karın kaslarını

sıkarak vücut ağırlığı omuzlara verilir ve bel kısmı yukarı kaldırılır.

Son olarak yerde düz şekilde yatarak iki bacak birleşik şekilde sırtınızın yerden temasını kesmeden kaldırabileceğiniz kadar yukarı kaldırın, indirin. Bu hareketi de 10 kez tekrarlayarak egzersizleri tamamlayabilirsiniz.

4-dakikada-basenden-kurtulmak

Sakatlanma riskini azaltmak için egzersize başlamadan önce ısınma hareketleri, bitirdikten sonra da gerdirme hareketleri yapmak faydalı olacaktır. Ayrıca sporu tamamladıktan sonra 2 büyük bardak su içerek hem kaybedilen su miktarı karşılanmış olur hem de yağ yakımı hızlandırılır.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


4 Basit Hareketle Basenlerinizden Kurtulabilirsiniz Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ