Kadına Dair Herşey

6 Adımda Uzun Kirpikler

6 Adımda Uzun Kirpikler

 

Kirpikler gözlerimizin en güçlü ve önemli aksesuarlarıdır. Bedenimiz için saçlarımız ne ise gözlerimiz için kirpikler de aynı önemi taşır. Birçok kadın kısa ve seyrek kirpiklerden şikâyet eder. Kısa ve seyrek kirpikler birçok kadın için büyük bir problemdir.

Kısa ve seyrek kirpikleriniz var ve uzun, sık ve dolgun olmasını istiyorsunuz. Gözlerinizin güzelliğini tamamlayacak sık ve uzun kirpiklere sahip olmanız mümkün. Takma kirpik takmaktan hoşlanmıyor ve doğal yollarla kirpiklerinizi uzatmak istiyorsanız siz 6 adımda kirpik uzatmanın sırrınız veriyoruz.

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Kirpiklerimiz çok hassas bir bölgededir. Kirpik bakımı aslında diğer tüm bakım yaptığımız bölgeler kadar önemlidir. Kirpiklere bakım yaparak çok hassa ve özenli olmak gerekir. Kirpikleriniz için kullanabileceğiniz bakım yöntemleri vardır.

Çok eski çağlardan  beri kadınlar Hint yağı, Tatlı Badem yağı (acı badem yağı tercih etmeyiniz), Kakao yağı, Zeytinyağı, ceviz yağı, fındık yağı ve susam yağının  güzellik üzerindeki etkilerini kanıtlamışlardır. Kirpik uzatan yağların mucizelerini kirpik bakımız için yararlanabiliriz. İnce, temiz bir fırça yardımı ile yâda kulak pamuğu da tercih edebilirsiniz.

Altı Adımda Kirpik Uzatma Yöntemi

Kirpiklerinizi uzatmak ve sıklaştırmak için birçok yolu denemiş olabilirsiniz. Altı adımda kirpik uzatma size inandırıcı gelmiyor olabilir. Ama bu adımları tek tek uyguladığınızda mükemmel bakışlar için uzun kirpiklere sahip olacaksınız.

uzun-kirpikler

 1.Adım

Vazelin Etkisi

Vazelin ‘i kirpiklerimiz için kullanırken pamuk çubuk kullanıyoruz.  Üst kirpik hattımız üzerinden vazelini ince bir kat şeklinde uyguluyoruz. Yatmadan önce kirpiklerimize bu uygulamayı yapabiliriz. Gün içinde de yapmak isterseniz yapabilirsiniz.

Vazelin kirpiklerinizi havadaki zararlı maddelerden koruyarak zayıflamasını engeller ve havadaki zararlı maddeler aracılığıyla kirpiklerinizin tahrip olup dökülmesini da engeller. Vazelinle kirpikleriniz her daim nemli kalır, daha sağlıklı ve güçlü uzar. Kirpiklerde vazelin etkisi uzamasına yardımcı olur.

  1. Adım

Kirpik Fırçalama Yöntemi

Saçlarınızı nasıl günlük olarak tarıyor ve bakım yapıyorsanız, kirpiklerinizi de aynı şekilde fırçalamalısınız. Kirpik fırçalama yöntemi derideki kan dolaşımını arttırır ve kirpiklerin hızlı uzamasını sağlar. Kirpiklerinize hafifçe kirpik fırçasıyla fırçalamak kirpik köklerini uyarır ve kirpiklerin hızla büyümesi için gerekli ortamı sağlar.

  1. Adım

Ev Yapımı Kirpik Kremi

Suyu kaynatın, içine Hint yağını ve kakaoyu ilave edin daha sonra da karıştırın. Karışımı içi su dolu başka bir kaba alın ve kremsi bir hale getirin ve orda bekletin. Ev yapımı kirpik kremi ni 15 gün boyunca kirpiklerinize sürün, yatmadan önce. Karışımı boş bir maskara şişesine koyup öyle sürmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

 

  1. Adım

Badem Yağı İle Bakım

Badem yağı kirpikler için nemlendiricidir ve kırılmayı engeller. Bu sayede nemlenen kirpikler daha çabuk uzar ve gelişir. Kirpik yapısının sert oluşuna göre 1-2 damla badem yağı yeterli olacaktır. Gece yatmadan önce kirpik kökünden ucuna doğru uygulayabilirsiniz.

  1. Adım

Hin Yağı Ve Yumurta Akı Maskesi

Suyu kaynatın, içine Hint yağını ve kakaoyu ilave edin daha sonra da karıştırın. Karışımı içi su dolu başka bir kaba alın ve kremsi bir hale getirin ve r orda bekletin. Bu karışımı 15 gün boyunca kirpiklerinize sürün, yatmadan önce. Kirpik için maske uygulamasında en çok işe yarayan maskelerden biridir.

  1. Adım

Beslenme

Beslenmeniz her türlü bedensel faaliyetinizi etkiler. Düzenli ve sağlıklı beslenmeniz kirpilerinizin uzamasına yardımcı olur. Kirpik uzatmak için beslenme durumumuza dikkat etmeliyiz.

Sağlıklı beslenme olmadan yapacağınız bakımlar da işe yarayabilir. Tükettiğimiz gıdalar vücudumuza aynı oranda dağılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Koyu Renk Oje Nasıl Çıkarılır? başlıklı makalemizde koyu renkli ojeleri çıkartmak hakkında bilgiler verilmektedir.


6 Adımda Uzun Kirpikler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ