Kadına Dair Herşey

Adet Söktürmek İçin Bu Bitkisel Çözümleri Deneyin

Adet Söktürmek İçin Bu Bitkisel Çözümleri Deneyin

Adet görme, kadınların ergenlik çağından menopoz dönemine kadar devam eden bir döngüdür. Sağlıklı bir kadında belirli periyotlar ile adet görme meydana gelir. Kadınsal hastalıklar, kist gibi durumlarda adet görmede aksama veya durma görülebilir. Bu durumda doktora danışılarak tedavi görülmelidir.

Kadınlar, stresten kaynaklı, hava veya ortam değişikliği, bir başka hastalıktan dolayı kullanılan ilaçlardan dolayı adet görme gecikebilir. Arada adet gününün erken gelmesi veya gecikmesi doğal bir durumdur.

Adet gecikmesi, birçok kadında şişlik, ağrı gibi olumsuz etkiler meydana getiren, günlük hayatı olumsuz etkileyen bir sorundur. Bu nedenle bitkisel yöntemlerle adet söktürme sıklıkla tercih edilmektedir.

Adet Söktürme İçin Bitkisel Reçeteler

adet-sokturmekKantaronun Adet Söktürmeye Faydası

Kantaron aktarlarda bulunan ve farklı amaçlar için kullanılan bir bitki çeşididir. Adet gecikmesi yaşayan kadınlar, bitki çayı olarak kantaron tercih etmektedir. Kaynar bir fincan suyun içerisine 4 ile 10 gram arasında kantaron tozu eklenir. 10 dakika demlendikten sonra süzülerek içilir. Yemeklerden önce içilmesi tavsiye edilmektedir.

Havuç Tohumunun Adet Söktürmeye Faydası

Havuç tohumu, aktarlardan istenilen miktarda satın alınabilmektedir. Adet gecikmesi için havuç tohumu, demlenerek tüketilmektedir. Bir fincan suyun içerisine eklenen bir tutam havuç tohumu demlenmesi beklenir. Süzülerek, günde 3 – 4 defa tüketilebilir.

Kekiğin Adet Söktürmeye Faydası

adet-sokturme-bitkiselKekik genellikle kurutularak yemeklerde tercih edilen bir bitkidir. Hoş kokusu ile bilinen kekik kırsal alanlardan toplanabileceği gibi aktarlarda da satılmaktadır. 1 bardak suyun içerisine eklenen 4 gram kekik demlenir. Günde üç bardak, süzülerek adet söktürmesi için içilir.

Maydanoz Tohumunun Adet Söktürmeye Faydası

Maydanoz tohumu adet söktürmede etkili bitkiler arasında yer almaktadır. Taze maydanoz sapları da adet söktürmek için kullanılmaktadır. Maydanoz sapları veya aktardan alabileceğiniz maydanoz tohumu, bir fincan kaynamış suyun içerisinde 10 dakika demlenerek süzüldükten sonra içilir.

Çörek Otu Tohumunun Adet Söktürmeye Faydası

Adet ve gebe kalmak için çörekotu sıklıkla tercih edilmektedir. Adet söktürücü etkisi ile bilinen bir bitki olan çörek otu, bitki çayı gibi demlenerek günde 3 – 4 kere içilebilir. Mutfaklarda kullanılan çörekotu da bal ile karıştırılarak yendiğinde, adet söktürmeye yarayan şifalı karışımlar arasında bilinmektedir.

Acı Biberin Adet Söktürmeye Faydası

Acı biber, insan sağlığı üzerinde birçok faydası bulunan etkili bir şifalı gıdadır. Kaynar suyun içine 10 gram eklenen acı biber, günde 3 – 4 kere demlenerek içilir. Çay olarak tüketmek istemeyenler 10 gram acı biberi hakiki süzme bal ile karıştırarak tüketebilir.

Tarçının Adet Söktürmeye Faydası

Tarçın, tadı nedeniyle tatlılarda sık tercih edilen, sevilen ve faydalı bir besindir. Adet söktürmeye yardımcı besinler arasında yer alan tarçın, birçok kadın tarafından doğal tedavi olarak tercih edilmektedir.

  • Yarım çay kaşığı tarçın, aynı ölçüde toz şeker ile karıştırılarak yenir.
  • Şeker kullanmak istemeyenler yarım çay kaşığı tarçını su ile de içebilirler.
  • Adet görene kadar günlük olarak tüketilmeye devam edilir.

 

Bir önceki yazımız olan Regl Olamıyorsanız Bu Reçeteler İşinize Yarayabilir başlıklı makalemizde adet görememe, bitkisel çözümler ve regl dönemi hakkında bilgiler verilmektedir.


Adet Söktürmek İçin Bu Bitkisel Çözümleri Deneyin Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ