Kadına Dair Herşey

Adım Adım Çalışma Odanızı Oluşturun

Adım Adım Çalışma Odanızı Oluşturun

Öncelikle evinize şöyle bir bakın ve her yerini aklınıza yazın. Şayet değerlendirilecek küçük bir alan merdiven boşluğu gibi varsa bu tarz alanları değerlendirmeyi düşünebiliriz. Bu şekilde hem alandan tasarruf eder hem de ihtiyacımızı karşılamış oluruz.

Öncelikle hangi alanı ya da hangi odayı çalışma odası yapacağınıza karar vermelisiniz.

1

Çalışma alanını hazırlarken mutlaka rahat, konforlu bir ortam olmasını sağlamalısınız. Çünkü çalışma ortamınızın konforu verimliliği her zaman arttırır. Dikkatini çok fazla dağıtacak objeler kullanmamalısınız.

2

Tüm bu iki maddeye odaklanıp bu konularda karara vardıktan sonra ilk olarak masanızın konumunu belirlemelisiniz.

3

Eğer pencere varsa ve aydınlık bir yere bakıyorsa masanızı pencerenin önüne koyarak daha fazla ışık almasını sağlayın.

5

Eğer pencere yoksa ve karanlık bir odaysa masanızı konumlandırdığınız yerin üstüne tavandan sarkan özellikle masanızı aydınlatacak aydınlatmalarla tamamlayabilirsiniz.

5

Çalışma odanıza sizin dışınızda dâhil olacak kişiler için oturma alanı oluşturmalısınız.

6

Eğer homeoffice olarak kullanacaksanız daha iş yeri havası katmak ve misafirlerini ağırlamak için deri koltuklar alıp masanın diğer tarafına koyabilirsiniz.

8

Eğer daha samimi ve daha klasik tarzda modern bir çalışma odası istiyor iseniz, klasik tarzdaki koltukları tercih edebilirsiniz. Ve bunları seçerken renklerinin daha canlı olmasına özen göstererek odaya enerjik bir hava katabilirsiniz.

2

Masanızın üstüne gereksiz şeyler doldurmamalısınız. Bir kalem kutusu not defteri, isimlik ve bilgisayarınız yeterli olacaktır.

9

Çok sayıda kitap dosyanız bulunuyorsa derli toplu olması için öncelikle bir kütüphane dolap edinmelisiniz. Çalışmalarınızı kaldıracağınız, modern çizgilerde odamıza uygun bir dolap ya da raflar yaparak bu malzemeleri toplayabiliriz. Bu şekilde oluşturacağınız çalışma odası size verimli bir çalışma ortamı sunacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ev Dekorasyonu Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Adım Adım Çalışma Odanızı Oluşturun Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ