Kadına Dair Herşey

Akdeniz Diyeti İle Kiloyu Sağlıklı Vereceksiniz

Akdeniz Diyeti İle Kiloyu Sağlıklı Vereceksiniz

Mineral, vitamin, lifler açısından zengin, meyve ve sebzelerin bol olarak tüketildiği beslenme şekline Akdeniz diyeti adı verilir. Ekmek çeşitleri, kuru baklagiller, bol balık, zeytinyağı da Akdeniz diyetinin ürünleri arasında bulunmaktadır. Zeytinyağı Akdeniz diyetinin asla vazgeçilmezidir. Akdeniz diyeti yapanlar yemekleri ve salatalarında zeytinyağı kullanırlar.

akdeniz-diyeti

Dikkat Edilecek Noktaları

Bu diyette kırmızı etten uzak durulur, bol balık tüketimi bulunur. Bu tip diyette tahıl açısından zengin beslenmek de temele alınmaktadır. Bol sebze ve meyve, zeytin ve zeytinyağları, tam buğday ekmekleri çok önemli sağlıklı beslenme şekli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yeşil Sebze Kullanımı

Her çeşit yemekte yeşil sebze kullanımı Akdeniz mutfağının sembolleri arasındadır. Yapılan araştırmalar Akdeniz diyeti uygulayan kişilerin daha uzun ömürlü olduğunu ve sağlıklı yaşadığını göstermiştir. Kalp hastalıkları, kanser hastalıkları ve daha birçok hastalığın önlenmesinde Akdeniz diyeti önemli yer tutmaktadır. Akdeniz diyeti listesinde yeşil yapraklı ve yeşil sebzeler önemli yer tutmaktadır.

Kilo Verdiren Akdeniz Diyeti

  Beslenme uzmanı eşliğinde kişiye özel hazırlanan Akdeniz diyeti ile 2 hafta gibi kısa süreler için de 7 ile 8 kilo vermek mümkün durumda. Orta şiddette kalp hastalığı yaşayan kişilerinde 3 ay Akdeniz diyeti yaptırdığı takdirde kalp hastalıkları riski %15 oranında azalıyor. Akdeniz diyetinin yaşam şekli haline getirilmesi de gündemde. Akdeniz diyeti tarifi de uygulanış açısından oldukça hafif ve sağlıklı.

 

Az Pişmiş Yemekler Ve Akdeniz Diyeti

 Akdeniz diyeti yapan kişilerin haftada iki kez deniz ürünleri tüketmesi, kırmızı eti daha az tercih etmesi, çavdar ekmeği ve koyu renk ekmekleri tercih etmesi gerekmektedir. Bu diyet tipinde mevsim meyveleri, sebzelerini pişirirken doğal ve taze kalmasına dikkat edilir. Akdeniz diyeti ile 1 ayda 5 kilo vermek de mümkün.

 

Mutluluk Veren Akdeniz Diyeti

Bu diyetin uygulaması mutluluk ve sağlık vericidir. 30 yıllık araştırmalar sonucunda ortaya çıkmış bir beslenme programıdır. Akdeniz diyeti nedir diyenler için oldukça hafif bir diyet olduğunu belirtmeliyiz. Et ve süt ürünleri az olmakta, doymuş yağı düşük, doymamış yağ içeriği yüksek sağlıklı beslenmeler hedeflenmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Kadınların Boşalması Hakkında Tüm Merak Edilenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Akdeniz Diyeti İle Kiloyu Sağlıklı Vereceksiniz Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ