Kadına Dair Herşey

Amerikan Mutfak Modelleri Tercih Edilmeli Midir?

Amerikan Mutfak Modelleri Tercih Edilmeli Midir?

Amerikan mutfak, adından da anlaşılacağı gibi ilk olarak Amerika’da uygulanmaya ve kullanılmaya başlanmış bir mutfak türüdür. Bu mutfağı diğerlerinden ayıran özelliği ise mutfak ve yaşam alanı arasında herhangi bir engel bulundurmamasıdır. Diğer mutfak tiplerinde olduğu gibi arada duvar veya kapı gibi bir sınırlama yoktur. Amerikan mutfaklar, Türkiye’de de gün geçtikçe gelişen inşaat projelerinde oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle stüdyo tarzı evlerde tercih edilen bu açık mutfak tasarımları, doğru dizayn edildiğinde oldukça şık görüntüler ortaya çıkartabiliyorlar. Peki, Amerikan mutfak modellerinin olumlu ve olumsuz yanları nelerdir?

Amerikan Mutfak Modellerinin Olumlu Yanları:

Amerikan mutfaklar, yaşam alanı ile mutfak arasında herhangi bir set bulundurmadığından ortamı olduğundan çok daha geniş ve ferah göstermektedir. Ufacık mutfaklarda zar zor yemek pişirmeye çalışmaktansa bu sayede çok daha ferah ve geniş çalışma alanlarına sahip olabiliyorsunuz.

mutfak-resmi

Misafir Ağırlama Kolaylığı

En sık yaşadığımız sorunlardan biri de, yemekte misafir ağırlarken, mutfakta geçirilen zamanda misafirlerin sıkılması hatta bazen alınmasıdır. Amerikan mutfaklar ile bu sorunlar ortadan kalkar ve hem yemeklerin son dokunuşlarını yapar hem de bu sırada misafirlerinizle ilgilenebilirsiniz.

Amerikan Mutfak Modellerinin Olumsuz Yanları:

Koku Problemi

Amerikan mutfak modellerinin en sık karşılaşılan problemi kokudur. Bu tip mutfaklar çok yemek yapılmayan ve ağır yemeklerin pişmediği evler için oldukça kullanışlı olurken, Türk Mutfağı’nın birbirinden lezzetli yemeklerini pişirmek için uygun olmayabilir. Bu sebeple Amerikan mutfakları tercih ederken, yemek menünüzü bir kere daha gözden geçirmenizde fayda olacaktır.

amerikan-mutfak

Sesler Rahatsız Edici Olabilir

Yoğun bir iş veya okul gününün ardından en büyük keyfimiz olan televizyon karşısında film izlemek veya uzanmak, bu tip mutfaklarla bazen kabusa dönüşebilir. Yemek yapmak, bulaşık yıkamak gibi mutfakta geçirilen zamanlarda bazen fazla ses olabilir ve bu durumda salonunuz veya yaşam alanınızda oturan, dinlenen kişileri rahatsız edebilir.

Açık mutfak modelleri, aslında yaşam şeklinize göre olumlu veya olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple sizler için yazdığımız Amerikan mutfak modellerinin olumlu ve olumsuz şartlarını, yaşam şartlarınızla yan yana koyup, doğru kararı vermelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Şömine Seçiminde Dikkat Edilecekler başlıklı makalemizde çeşitli şömine tarzları, şömine seçerken dikkat edilmesi gerekenler ve şömine seçimi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.


Amerikan Mutfak Modelleri Tercih Edilmeli Midir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ