Kadına Dair Herşey

Anlamlı Dövme Modelleri İçerinde En Farklı Olanlar

Anlamlı Dövme Modelleri İçerinde En Farklı Olanlar

Dövme, tahmin edilenden çok daha uzun bir süredir insanlıkla beraber varlığını sürdürmektedir. Dövme sözlük anlamı olarak kişinin derisinin üzerine çeşitli şekiller çizdirmesi olsa da bu anlam farklı topluluklar ve farklı ülkeler arasında kültürel özelliklerin toplandığı bir kavramı ifade etmektedir. İnsanlar yaptırdıkları dövmelerle hayatlarının sonuna kadar beraber olma durumunu gerek duygusal gerek şekilsel olarak kabullenerek bu tercihi yapmaktadırlar. Dövmeler sadece şekilden ya da yazıdan ibaret değildir anlamlı dövmeler kendi hikâyelerini görmek isteyen kişilere ulaştırırlar.

Neden Dövme Yaptırılır?

Dövme, kimi zaman sadece hatıra kalması için, kimi zaman kişi sevdiği canlıyı kendi ömrünce hatırlamak ve yaşatmak isteği ile kimi zamansa bulunduğu yerden bir hatıra kalmasını arzuladığı için dövme yaptırma isteği duymaktadır. Dövme, insan soyunun tarih boyunca kendini ölümsüzleştirmek istemesinin farklı bir yansıması olarak da düşünülebilmektedir.  Dövmelerin boyutları, şekilleri ve renkleri tamamen kişinin zevkine kalmış olsa da bazı küçük dövmeler ve anlamları o kadar etkilidir ki o durumla alakası olamayan kişiler bile tercih edebilmektedir.

Çift dövmesi

En Güzel Dövme Modelleri Ve Anlamları

En güzel dövme modelleri kişinin kendine anlamlı gelen modellerdir aslında. Ancak öyle dövmeler var ki sanki çok ünlü bir ressamın tablosu gibi inanılmaz bir güzellik ve gösterişe sahip.

Karakter dövmesi Anlamlı dövmeler Farklı dövme modelleri Anlamlı bilek dövmesi Tarih dövmesi Sade dövme modeli Anlamlı farklı dövme çeşitleri

Özellikle sırt bölümüne yapılan anlamlı ve büyük görselliğe sahip dövmelerin göz alıcılığına hayran kalmamak mümkün değil. Kimi ölmüş kedisini yaşatır bedeninde kimi aile evini taşır kalbinin üstünde kimi kaybettiği bir yakınının ismini kimi aşkını, kimi bebeğini, kimi ise hayatın yüklediği anlamı kazır derisine… Dövme kişinin kendini önce kendisine sonra başkasına ifade etme biçimidir aslında. Bazen küçücük bir çizim inanılmaz mesajlar barındırabilir içinde. Bir de son zamanlarda insanların bulunması için inanılmaz faydalı bir proje var ’’sevgi izi’’ bu proje ile engelli ve hasta kişilere verilen numaralar dövme olarak kişilere nakşediliyor ve bu sayede onları bulan kişilerin ailelere ulaşması hızlanıyor. Herkesin merak ettiği bir soru da dövmenin zamanla kendiliğinden silinmesi durumu. Dövme deri altına nüfuz ettiği için silinme gibi bir durum kesinlikle olmaz.

Bir önceki yazımız olan Sıkan Dar Gelen Ayakkabı Nasıl Genişler? (10 Yöntem) başlıklı makalemizde dar gelen ayakkabı nasıl genişler ve sıkan ayakkabıyı genişletmek hakkında bilgiler verilmektedir.


Anlamlı Dövme Modelleri İçerinde En Farklı Olanlar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ