Kadına Dair Herşey

Anne Olmanın Adım Adım Tanımı

Anne Olmanın Adım Adım Tanımı

Anne Olmaya Karar Vermek:

anne-olmak-1.

Eşler artık anne baba olmaya kendilerini hazır hissettiğinde bu heyecan dolu serüvenin ilk ayağını atmış olmaktadır. Bu sayede doktora giderek gerekli tetkikler sonucu anne adayı olmaya fizyolojik ve psikolojik açıdan hazırlanmaya başlamak gerekmektedir.

Anne Olacağını Öğrenmek:

Regl tarihi geciken anne adaylarını tatlı bir heyecan sarmaktadır. Hemen eczaneden alınan bir gebelik testi ile anne olup olmayacaklarını öğrenmek isterler. Testte çift çizgi çıktığını gören anne adayları çok farklı duygular içerisine girerler.

Anne Olacağını Eşine Söylemek:

anne-olmak-3.

Oldukça heyecanlı olan anne adayları bu mutlu haberi eşlerine söylemek için çeşitli sürprizlere başvurmaktadır. Eşleri ile bu mutlu haber paylaşan anne adayları artık bir aile olacakları bilincine erişmeye başlamaktadır.

Bebeğin İlk Kez Ultrasonda Görülmesi:

anne-olmak-4.

Doktorun ultrasonda bebeği anne ve baba adayına göstermesi oldukça heyecanlı bir süreçtir. Bu esnada sadece siyah bir nokta boyutunda olan ve milim ile ölçülen bu küçücük kesecik anne ve babaya dünyalar kadar mutluluk verecek büyük bir haberdir.

Kalp Atışlarını Duymak:

anne-olmak-5.

Bebeğin ilk kez kalp atışlarının ultrason cihazı sayesinde duyulması ömür boyu unutulamayacak bir duygusudur. Hatta anne ve babanın bu esnada gözyaşlarını tutamaması, günlerce kulaklarından o minik kalp sesinin gitmemesi de oldukça karşılaşılan bir durumdur.

Ultrasonda Bebek Olarak Görülmesi:

Artık bebek şeklini almış olan kesenin, ultrasonda net bir şekilde görülmesi ve fotoğraflarının anne babaya verilmesi inanılmaz duygusal bir andır. Özellikle de renkli ultrason sayesinde kafa şekli, vücut yapısı, elleri, bacakları ultrasonda görülünce anne ve babalar unutulmaz anlar yaşamaktadır.

İlk Tekmelerin Hissedilmesi:

anne-olmak-7.

Öncelikle dışarıdan belli olmayan ama annenin hissettiği ilk hareketlenmeler oldukça özeldir. Anne ve bebek arasındaki ilk bağ kurulmuş demektir. Bunun yanı sıra artık dışarıdan gözle görülür boyutta tekmelerin gelmesi baba adayını ve görenleri oldukça mutlu eden gelişmelerdendir.

Cinsiyetin Öğrenilmesi:

anne-olmak-8.

Anne ve baba adaylarını heyecanlandıran bir diğer bölüm de cinsiyetinin öğrenildiği andır. Ultrason cihazı sayesinde bebeğin cinsiyetini öğrenme kolaylıkla gerçekleşir. Bu noktadan sonra anne ve babalar artık alışverişe çıkmaya, isim düşünmeye başlamaktadır.

Sancıların Başlaması:

anne-olmak-9.

Eğer normal doğum olacaksa sancıların beklenmesi gerekmektedir. Bu sayede anne adayları bebeğin ben geliyorum demesini beklemektedir. Eğer sezaryen yapılacaksa da o günün gelmesinin beklenmesi oldukça heyecanlıdır.

Bebeğe Kavuşma:

anne-olmak-10.

Doğum süreci tamamlandıktan sonra bebek hemen anneye verilir. Gözyaşları içerisinde bebeğini kucağına alan anneler kokusunu içine çeker ve işte artık kavuşmuşlardır…

Bir önceki yazımız olan Her Ebeveynin İhtiyaç Duyduğu 10 Pratik Çözüm başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Anne Olmanın Adım Adım Tanımı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ