Kadına Dair Herşey

Anneler ve Kızları

Anneler ve Kızları

Anneler ve Kızları

Anne ve kızların birlikte aktiviteler yapması

 

Anneler ve kızları başlığı başrolünü Fatma Girik’in oynadığı gözyaşı yüklü bir Yeşilçam filmi değildir. Eğer normal bir seyir takip ediyorsa dünyanın en güzel, en sağlam ve en mutluluk verici ilişkilerinden birisidir. Dünyanın pek çok ülkesini dolaşmış, roman yazarı olan ve aynı zamanda bir dönem köşe yazılarından tanıdığımız Perihan Mağden, filme de çekilen İki Genç Kızın Romanı adlı kitabında “Ne olursan ol, sonuçta annen kadarsındır” diyen fikrini boşuna iddia etmemiştir.

Anneler ve Kızları

Birden Baba Keşfedilir

Birden Baba Keşfedilir

Bebeklikten çıkan kız çocukları 3-6 yaş arası görülen oidipal dönemde babaya yakınlaşırlar. Ve hiç fark etmeden annelerini rakip görmeye başlayıp onun gibi olmak isterler. İşte bu dönemde annenin topuklu terlikleri giyilir, rujları kullanılır ve kolyeleri takılır. Ortaya sevimli görüntüler çıksa bile bu dönemde anneler asabi davranışlar gösterirlerse durum yaralayıcı hale gelebilir. Anne ve kızların birlikte aktiviteler yapması, annenin bu davranışları kişisel algılamaması alınacak en doğru tavırdır. Ev işlerini paylaşmak uygun ortamlar sağlayabilir.

Gün Gelir Anneye Hak Verilir

anne kız dayanışması

Çocuk yetiştirmenin temel kuralı baskıcı ve mükemmeliyetçi anne olmayın öğüdüne dayanır. Bu kural anne kız ilişkisi için de geçerlidir. Sonuçta ideal anne olma yolunda pasif ve içine kapanık ya da aşırı talepkar ve şımarık kızlar yetiştirmenin gereği yok. Ve en güzel anne kız dayanışması yaşlar ilerlemeye başlayınca yaşanır. Özellikle onlara bir de torun katılmışsa anne kızlar birbirlerini çok daha iyi anlamaya başlarlar. Günün birinde annem doğru söylüyormuş diye aklından geçirmeyen kız evlat olduğunu sanmıyoruz. Konu pilav pişirmek, gömlek ütülemek, sabırlı olmak, hakkını yedirmemek, okuyup adam olmak gibi irili ufaklı hangi konuda olursa olsun, gün gelir, kızlar annelerine bir şekilde hak verirler.

Bir önceki yazımız olan Bebek Maması Diyeti başlıklı makalemizde Bebek maması diyet listesi, Bebek Maması Diyeti ve Bebek maması diyeti ile kilo vermek isteyen kişiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Anneler ve Kızları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ