Kadına Dair Herşey

Artık Bir Klasik Haline Gelmiş Saten Gelinlik

Artık Bir Klasik Haline Gelmiş Saten Gelinlik

 

Geçmiş zamanlardan beri saten gelinlik oldukça fazla kullanılmasından dolayı klasikleşmiş bir konumdadır. Bu klasikleşmenin bir diğer sebebi de saten kumaşa daha kolay sahip olmaktır. Saten kumaş gelinlikte genel olarak tamamen kullanılır.

Saten gelinlik, askılardan başlayarak etek ucuna kadar hiçbir aksesuar kullanılmadan tamamen satenden yapılır. Sadelik dışı saten gelinliklerde genellikle drapeler ile hareketlendirilir.

Saten gelinliklerde saten bazı bölgelerde de kullanılabilir. Ama en çok karşımıza çıkan gelinliğin tamamının saten kumaştan yapılmış olmasıdır. Gelinlikte kullanılan saten kumaş, pamuk ve ipekten dokunmuş parlak ve pürüzsüz bir kumaş cinsidir.

En Sade Gelinlik Modelleri

Saten gelinlik modelleri ipeksi dokusu ile yazın daha çok tercih edilmelidir. Saten kumaşın kalitesi de değişiklik gösterdiği için her bütçeye uygun saten gelinlik bulunur. Ayrıca bayanları daha zarif gösterdiği içinde saten gelinlikler tercih edilebilir.

Saten gelinliklerin kullanımı oldukça sıkıntılı olsa da gelin adayları zarif ve şık görünmek için bu problemleri görmezden gelmelidirler. Saten kumaşlarla yapılan gelinliklerde genel olarak sade modeller tercih edilmektedir. Sade modeller daha çok olduğundan değil, saten gelinliği tercih eden gelin adaylarının genelde sadeliğe önem veren kişiler olduğundandır bu gelinlik türüne yönelme sebebi.

Gelinlikte Saten Eldiven

Saten gelinlik tercih eden gelin adayları eldiven de kullanabilirler aksesuar olarak. Eldiven kullanımı gelinliğe ayrı bir zarafet katacaktır. Saten gelinlik tercih etmek isteyip gösterişli olmak isteyen gelin adayları askılı kabarık etekli saten gelinlik te tercih edebilirler.

 

Bir önceki yazımız olan Kadın Ve Erkek Gömleklerinde Düğmeler Neden Ters Taraftadır başlıklı makalemizde gömlek düğmeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Artık Bir Klasik Haline Gelmiş Saten Gelinlik Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ