Kadına Dair Herşey

Âşıklar Romantizm, Yalnızlar Macera İstiyor

Âşıklar Romantizm, Yalnızlar Macera İstiyor

Bir sosyal arkadaşlık platformunun kendi üyeleriyle gerçekleştirdiği bir anketin sonuçlarında âşıkların romantizm dolu bir tatil hayal ettikleri, buna karşın yalnızların ise maceralarla dolu bir tatil istedikleri ortaya çıkmıştır.

Yapılan anket sonuçlarına göre yalnız bir yerlere gidenlerin büyük kısmı: “O an kafam nereye isterse oraya giderim” diye cevap vererek yeni maceralara atılmak için koştuğunu, çiftlerin ise tüm gözlerden uzakta baş başa dolu dolu romantizmi yaşayabilecekleri bir tatil arzuladıkları ortaya çıktı.

Yalnızlar Çoğunlukla Macera İstiyor

ask“Tek başına tatile gidecek olsan nereyi tercih edersin?” sorusuna cevap olarak alınan yanıtlar, sevgilisi olmayanların farklı kişilerle tanışacakları ve özgürlüğün keyfini çıkaracakları bir tatilden yana olduğunu gösterdi. Tek başına tatile gidenlerin %31’ü  nereye istersem oraya giderim diye cevap vererek yepyeni maceralara yelken açıp uzaklaşmak isterken, “Gece eğlencesinin fazla olduğu turistlik yerlere” diye cevap verenlerin yüzdesi ise %21’i buldu. Buna göre yalnızlar macera isterken, yine ankete verilen bir başka cevap ise sevgilileri bulunmayanlar içinde de huzurlu ve rahat bir tatil geçirmeyi dileyenlerin yüzdesi hiç de azımsanacak ölçüde değil. Ankete katılan üyelerin %28’i, tek başlarına gidecekleri tatilde sakin kıyı köylerinde kafalarını dinlemek ve kendileriyle baş başa kalıp tatilin keyfini çıkarmak isterken, kültür turlarına gitmeyi tercih edenlerin yüzdesi de %11. Tek başıma tatile gitmem, diyen katılımcıların yüzdesi ise %9.

Çiftler Baş başa Romantizm Yaşamak İstiyor

romantikBirliktelikleri olanlar ise romantizm dolu bir tatilden kendilerini alıkoyamıyorlar. Eşinle veya sevgilinle tatile gitseydin nereye giderdin? Sorusuna cevap veren üyelerin %45 gibi yarısı kadarı Sakin kıyı köyleri dedi. Böyle düşünerek âşıklar romantizm istiyor. Tatilde eşleriyle veya sevgilileri ile baş başa romantik anlar yaşamak isteyenleri, %31’le: nereye olursa giderim diye cevap veren maceracı sevgililer takip ediyor. Eşiyle tatili gece mekânlarında delice eğlenerek geçirmeyi isteyenlerin yüzdesi %8’lerde, kültür turlarına gitmek isteyenlerin yüzdesi ise % 4’te kaldı. Ankete katılan üyelerinin %12’si ise: Bana nere olursa güzel, yeter ki aşkım yanımda olsun diyen romantikler.

 

Bir önceki yazımız olan Erkekleri Etkilemenin Kolay Yolları başlıklı makalemizde aşk ve ilişkiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Âşıklar Romantizm, Yalnızlar Macera İstiyor Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ