Kadına Dair Herşey

Aşırı Terlemeye Karşı Bitkisel Çözüm

Aşırı Terlemeye Karşı Bitkisel Çözüm

 

Yaz aylarında en can sıkıcı konuların başında terleme gelir.Tabi bu durum aşırı bir hal almaya da başlayınca işler daha da can sıkıcı bir duruma gelir ki bunun çözümü olarak da çeşitli yöntemlere başvurulur.Bunlardan bazıları eczanelerde ve kozmetik ürünler içerisinde olabiliyorken bazıları ise bitkisel çözümlerdir.

asiri-terlemeAşırı terleme daha çok böbreklerin tembel çalışması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Bunun için böbreğin düzgün çalışmasını sağlayacak ve aşırı terlemeye engel olacak bitkisel kür; bir tutam adaçayının beş dakika süre ile bir su bardağı suda kaynatılması ve hafif ılıdığı zaman bal ile tatlandırılarak su ya da çay bardağı ile günde üç kez tüketilmesidir. Bu sayede vücut aşırı terlemeyi bırakacaktır.

Aşırı Ateşlenmeye Karşı

En çok çocukların havale geçirmesinden korkulan aşırı yüksek ateş için bazen anneler ne yapsa çözüm olmayabiliyor. Bazı çocukların ateşi inatçı olduğundan düşürmesi büyük problem. Bu yüzden aşırı ateşlenmeye karşı bitkisel kür olarak değişik yöntemler uygulanabilir. Örneğin kınaya sirke katılarak ayakaltlarına sürülürse kişinin ateşi düşer. Ayrıca yoğurtlu sarımsak ayakaltına bağlanırsa ateşi çeker. Kızılcık ağacının kabuğunun demlenerek içilmesi, vücuda gül suyu ve sirke sürülmesi, arpa ve papatyanın kaynatılarak içilmesi, aspirin ve kolonyanın karıştırılıp vücudun ovulması ile de ateş düşer.

Ayak Şişi ve Burkulmaya Karşı

Ayak şişinin inmesi için şişen yere buz uygulandıktan sonra ağrının giderilebilmesi için halka şeklinde doğranmış ananas ayağa gazlı bez yardımı ile sarılır. Bu işlem ayağın ağrısını ve kalan şişinin alır. Daha sonra burkulmanın tedavisi için doğranmış beyaz soğan bir beze serilir ve bezle birlikte burkulmuş yere bağlanır. Bu işlem iki gün uygulanır.

Bir önceki yazımız olan Diyet Yaparken Bilinmesi Gereken Efsane Ve Gerçekler başlıklı makalemizde diyet efsaneleri ve diyet gerçekleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Aşırı Terlemeye Karşı Bitkisel Çözüm Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ