Kadına Dair Herşey

Aşkı Kanıtlayan Cümleler

Aşkı Kanıtlayan Cümleler

Senin için senden vazgeçerim: Bu söz büyük aşklarda kullanılan ve oldukça fedakâr bir anlam yüklü olan sözlerden biridir. Aşkın fedakârlık istediğini gösteren nadide sözlerdendir. Sevdiği kişinin mutluluğu veya da iyiliği için ondan vazgeçmeyi bile göze almak, oldukça büyük bir aşkı simgelemektedir.

senin için senden vazgeçerim

  • Uğruna fedakârlık yapmadığın sevgiyi, yüreğinde taşıyıp da kendine yük etme: Bu sözden de anlaşılacağı gibi aşk fedakarlık ister. Bu nedenle eğer sevdiğiniz kişiye karşı fedakârlıkları göze alamayacaksanız aşkı yaşadığınız da muammadır. Gerçek aşk arayanlar kendileri için fedakârlık yapanları bulduğunda bu aşktan vazgeçmemeli ve değerini bilmelidir.

can yücel

 

 

  • Sana neler verebileceğim değil, senin için nelerden vazgeçeceğim önemlidir: Görüldüğü gibi fedakârlık aşkın her anında vardır. Birbirini seven kişilerin birbirlerine pahalı hediyeler vermesi sevgisinin ispatı değildir. Aksine sevdiği kişi için vazgeçilecek olan her detay, aşkın ispatı ve sevginin kaynağını ima eder. Bu sayede bir ilişkinin odak noktasının sadece verilen şeyler olmadığı aksine vazgeçilen unsurlar olduğu burada vurgulanmaktadır.

Sana neler verebileceğim değil, senin için nelerden vazgeçeceğim önemlidir

  • Onun için kendini unutursan o seni daima hatırlar: Sevdiğiniz kişi için her şeyi geride bırakıp kendinizden fedakârlıklar verdiğinizde, emin olun ki sevdiğiniz kişi bu fedakârlıklarınızı görmezden gelemeyecektir. Bu sayede siz fedakârlık yaparak sevdiğiniz kişinin sizi her daim anmasını ve size değer vermesini sağlamanız oldukça mümkün olacaktır.

Onun için kendini unutursan o seni daima hatırlar

  • Sevginin tartısı fedakârlıktır: Yapılan her fedakârlık aşkın büyüsünü arttıran önemli bir olgudur. Bu nedenle aradaki güçlü bağın oluşması da fedakarlıkların boyutlarına bağlı olacaktır. Sadece erkeklerin bayanlar için fedakârlık göstermesi bu konuda yeterli olmayacaktır. Bayanların da sevdikleri adamlar için fedakârlık göstermesi önemli bir husustur. İlişkinin dengede tutulabilmesi için her zaman tek bir tarafın verici olması yeterli bir kıstas değildir.

Sevginin tartısı fedakârlıktır

  • Sevmediğim yolları sevdiğim için yürüdüm: Yapmaktan hoşlanılmayan şeylerin bile sevdiği insan için yapılması oldukça önemlidir. Böylelikle katlanılan bu fedakârlık sevilen kişinin hem gözüne hem de gönlüne girebilmenin kapısını açmaktadır. Sevgi ve fedakârlık doğru orantılı ve birbirlerine bağlıdır. Sevdikçe fedakârlık artar, fedakârlık arttıkça da sevgi artar.

Sevmediğim yolları sevdiğim için yürüdüm

 

  • Fedakârlık tek taraflı olmaz, tek kanatlı kuş uçamaz: Görüldüğü gibi bir ilişkide iki tarafın da gerektiği noktalarda fedakârlık yapması önemlidir. Bu nedenle ilişkilerde tek taraf verici tek taraf alıcı olursa denge kurulamaz. Her iki taraf da aşk için fedakârlık etmeli ve bu uğurda her şeyi göze almalıdır. Aksi halde denge sağlanamaz ve ilişkide istenmeyen durumlar yaşanabilir.

Fedakârlık tek taraflı olmaz, tek kanatlı kuş uçamaz

Bir önceki yazımız olan Ne Kadar Yakışıklı Olursa Olsun Uzak Durulması Gereken 15 Ünlü Erkek Tipi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Aşkı Kanıtlayan Cümleler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE