Kadına Dair Herşey

Aşkta Yaş Farkı Önemli Midir?

Aşkta Yaş Farkı Önemli Midir?

 

Aşk ve ilişkiler temelde kişisel özellik gösterir. Yani duygular tamamen değişkendir ve herkesin farklı koşullarda farklı duyguları olabilir. Her ne kadar kesin bir söylemde bulunamasak da aşkta yaş farkıyla ilgili çoğu kişide yaşanabilecek sorunlar da mümkündür.
Yaş Farkı 10dan Fazlaysa

Yaştan dolayı sorun yaşayanların birçoğu 10 yaş ve üzerinde olanlar olarak genellendirilebilir. Bunun sebebi bazılarına göre ortak noktaların değişmesi, bazılarına göre erkeğin daha az olgunlaşması gibi düşünülebilir. Ancak bazılarına göre de sadece düşünce uyumu önemlidir.
Kadın Büyükse Daha Fazla Problem Çıkıyor

ask-ve-yasKadınların biyolojik özellikleri ve yaşam koşulları gibi etkenler nedeniyle daha kolay olgunlaştığı genel olarak bilinir. Kadınlar karmaşık yapılardır ve duygu ve düşünceler bakımından daha fazla aktiftirler. Diğer yandan erkekler daha basit bir mekanizma şeklinde hayatlarına devam ederler. İstisnalar olmakla beraber ilişkilerde yaş farkı erkek küçük olduğunda daha fazla ortaya çıkıyor. Bunda kadının erkeği daha kendinden daha güçlü görmek istemesi sebebi de yatıyor olabilir ki bu durum kültürel kodlamalarla da yakından ilgilidir.

Ailelere Kabul Ettirmede Sıkıntı Yaşanıyor

Birbirine âşık olan ve yaş farkı olan çiftler özellikle işi resmiyete dökerken aileleri konusunda daha fazla sorun yaşıyor. Erkeğin büyük olması yine kültüre bağlı olarak çok sorun yaratmazken kadının yaşça büyük olması sorun potansiyeli yaratıyor. Ancak bu durumdan da anlaşılacağı gibi aslında sorun yaş farkı değil kültürel kodlarda ve çiftin yaşa ve diğer olaylara bakış açısıyla alakalı.

Bir önceki yazımız olan Bir Erkeğin Hayatının Evlendikten Sonra Nasıl Değiştiğini Görmek İster Misiniz? başlıklı makalemizde evlendikten sonra hakkında bilgiler verilmektedir.


Aşkta Yaş Farkı Önemli Midir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ