Kadına Dair Herşey

Bacak Germe Estetiği Nedir?

Bacak Germe Estetiği Nedir?

Bacak Germe Estetiği

Güzel görünmek ve genç kalmak için estetik artık bazı kişiler için oldukça zorunlu olmuştur. Ancak bazen gerçekten kötü görüntüyü ortadan kaldırmak ve daha iyi hissetmek için estetik yapılması gerekir. Özellikle yaşlılığın getirdiği belirtileri yok etmek için estetikler sıkça tercih edilmektedir. Tabi ki sadece yaşlılık değil; doğuştan gelen kusurlar, genç yaşta meydana gelen kusurların nedeni ile estetik ameliyatlar yapılmaktadır.

Estetik ameliyatların son dönemde sıkça yapıldığı yerlerden biri de bacaklardır. Bacaklar her türlü değişimden en çok etkilenen ve en çok şekil bozukluğuna uğrayan organlardır. Bunun nedeni bazen selülitler olurken bazen de yaşlılığa bağı durumlar nedeni ile sorunlar olmaktadır. Yani güzel ve çekici bacaklara sahip olmak bir kadın için son derece önemlidir. Bu da bacak germe estetiklerini zorunlu hale getirmektedir.

Bacak Germe Estetiği Nedir

Bacak germe estetiği genel olarak; yaşa bağlı sarkmalarda, sık kilo alıp vermekten dolayı meydana gelen sarkmalardan sonra yapılan bir ameliyattır. Bacak germe ameliyatı, plastik cerrahinin alanına girdiği için bir estetik ameliyattır. Özellikle meydana gelen sarkmalar spor ve egzersizlerle giderilemeyecek bir durumda ise bacak germe ameliyatları gerekecektir. Bacak germe ameliyatı bacağın içinde olduğu her bölge için yapılabilmektedir. En çok germenin yapıldığı yerler diz, basen, kalça ve baldır olarak adlandırılan yerlerdir. Gereken cerrahi işlemler bu bölgelere uygulanarak bacağın daha güzel görünmesi sağlanacaktır.

Bacak Germe Estetiği Nasıl Yapılır

Bacak germe estetiği yapılacak olan bölge için ilk olarak yağ alma işlem yapılır. Genel olarak meydana gelen sarkmalar ve selülit tarzı görüntüler vücuttan atılamayan yağlar nedeni ile meydana gelmektedir. Bu nedenle hastaya genel anestezi yapıldıktan sonra yağ alma işlemi gerçekleştirilir. Sadece biriken yağ alınır, tam olarak yağ dokusuna zarar verilmez. Yağ olmayan hastalar da ise direk olarak germe işlemi gerçekleştirilir.

Bu hastadan hastaya göre değişiklik gösterecektir. Ancak bazen de hastanın yağ dokusu zayıf olduğu için bacakta sarkmalar meydana gelecektir. Bu durumların ortadan kaldırılması için bölgesel olarak yağ enjekte edilerek bacak çok daha güzel görünecektir. Germe ameliyatı yapılması için iç uyluktan germe yapılacağı için kasıklardan kesikler yapılacaktır. Bu ameliyattan sonra çok güzel bacaklara sahip olabileceksiniz.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası Yaşanabilecek Durumlar

bacak-germeBacak germe ameliyatı süresi, yapılacak işleme göre değişiklik gösterecektir. En fazla süren ameliyatlar dört saat sürerken en az da iki saat kadar sürmektedir. Ameliyat sonrasında bacaklarda morluklar ve şişlikler meydana gelecektir. Hasta bir süre boyunca yürürken sıkıntılar yaşayacaktır. Kesiklerin yapıldığı bölgeler zaman için de iyileşme gösterecektir. Bu süre zarfında da ağrılar ortadan kalkacaktır. Genellikle iki hafta sonrasında hasta normal hayatına geri dönecektir. Hasta bazı durumlarda hastane de kalabilir. Buna ameliyatı yapacak olan doktor karar verecektir.

Bacak Germe Ameliyatı Riskleri

Bacak germe ameliyatları sonunda bazı riskler ortaya çıkabilir. Bu riskleri ameliyat olmadan öğrenmek gerekir. Çünkü ameliyat olamadan önce riskleri bilmek hastanın buna göre hazırlanmasını sağlayacaktır. Bacak germe ameliyatı anestezi ile yapılan bir ameliyat olduğu için de anestezinin getirdiği riskler vardır. Bacakta meydana gelen şişliklerin uzun süre geçmeme riski ortaya çıkabilir. Ameliyat sırasında meydana getirilen kesikler yüzünden izler kalabilir. Bu izler kalıcı izler olabilir. Kesilen bölgeler kan pıhtılaşmama sorunu ortaya çıkabilir. Ameliyat sonrasında belli sürelerde hissizlik olabilir. Bu hissizlik kalıcı da olabilir. Bunun nedeni ameliyat sırasında yapılan bazı hatalar olabilir. Bazı hastalarda zaman zaman kanamalar meydana gelebilir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Göğüs Büyütme Ameliyatı başlıklı makalemizde estetik operasyon ve göğüs büyütme hakkında bilgiler verilmektedir.


Bacak Germe Estetiği Nedir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ