Kadına Dair Herşey

Bağırsak Enfeksiyonlarına İyi Gelen Bitkiler

Bağırsak Enfeksiyonlarına İyi Gelen Bitkiler

 

Herhangi bir hastalıkta öncelikli olarak alanında uzman doktorlara başvurmak gerekliliğinin altını çizdikten sonra geçmişten günümüze pek çok hastalığa iyi gelen bitkisel çözümlerin üzerinde durmakta da fayda vardır.

Yaşam kalitesini düşüren hastalıkların başında gelen bağırsak enfeksiyonlarına doktor ve ilaç desteğinin yanında bitkilerle de çözüm bulmak mümkündür. İlaçların çoğunun bitki özlerinden yapıldığını da göz önünde bulunduracak olursak, bitkisel kürler ile hastalıkların tedavisinin olmasının mümkünlüğünden bahsedilebilir.

Bağırsak Rahatsızlıkları Nelerdir, Nasıl Oluşur?

Bağırsak enfeksiyonlarında birden fazla bitkinin varlığından bahsedilebilir. Bağırsak rahatsızlıkları çok çeşitli kendini gösterebilir. Bağırsak rahatsızlıkları, bağırsak tembelliği, kabızlık, diare, bağırsak gazları gibi çeşitli rahatsızlıklar olarak sayılabilmektedir.

Beslenme düzeni ya da düzensizliği, yaşam şeklinin ve uyku düzeninin bozukluğu, mekan değişikliği, uzun yolculuklar, temizliğe, hijyene dikkat edilmemesi ya da edilememesi gibi durumlar bağırsak enfeksiyonlarına veya rahatsızlıklarına sebep olabilmektedir.

Bitkisel Çözümler İle Bağırsaklarınızı Düzene Sokun

Hazım problemi ve bağırsak gazları için anason çayı önerilmektedir. Ardıç meyvelerinin de bağırsak gazlarına iyi geldiği bilinmektedir. Bağırsaklardaki düzensizlik sorunu kabızlık ise armut tüketimi en çabuk işe yarayan bir yöntemdir.

Bağırsak kanaması olarak ortaya çıkan rahatsızlık için asma yaprağının özü önerilmektedir. Biberiye çayı mide, safra ve bağırsak üzerinde etkili olup tüm sindirimini düzene somaktadır.

Mide bağırsak gazları ve yaralarına iyi gelen bir başka bitki de havuç tohumlarından yapılan kürdür. Bağırsak tembelliği sorunu ise salep ile çözümlenebilir.

Bir önceki yazımız olan Çoğumuzun Yanlış Bildiği Dış Gebelik Ve Belirtileri başlıklı makalemizde dış gebelik hakkında bilgiler verilmektedir.


Bağırsak Enfeksiyonlarına İyi Gelen Bitkiler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ