Kadına Dair Herşey

Balerin Makyajı Nasıl Yapılır?

Balerin Makyajı Nasıl Yapılır?

                                                    

Balerin Makyajı Nedir?

Bale bir dansı formu olarak aşırı performans gerektiren bir formudur. Balerinler için özel makyaj uygulamaları vardır. Hem dayanıklı hem de çok güzel bir makyaj olması gerekir. Balerinler narin görünümlerini bu makyajla tamamlarlar.

Narin ve güzel bir görünüm için balerin makyajı idealdir. Balerin makyajı yaptığınızda kendinizi kuğu gibi hissedebilirsiniz. Sahne performanslarına yönelik makyajlar içinde günlük hayata en uygun makyaj balerin makyajıdır.

Biz kadınlar kendimizi böylesine güzel hissetmek için çeşitli makyaj yöntemleri deneriz. Hayat bizler için bir sahne olduğundan, sahneye her çıkışımızda güzel olmak isteriz. Balerin makyajı yaparak güzelliğimizin en narin halini ortaya çıkabiliriz.

Balerin Makyajı Nasıl Yapılır?

Balerin makyajı özel bir makyajdır. Özenli bir uygulama gerektirir. Size sunacağımız adımları takip ederek kendi balerin makyajınızı yapabilirsiniz. Kolay ve pratik olarak nasıl balerin makyajı yapılır merak ediyorsanız aşağıdaki adımları dikkatlice okuyun.

1.Cildinizi nemlendirin

Bu makyajı yapmadan önce cildinizi iyice nemlendirmeniz gerekiyor. Nemlendirici krem ile bu uygulamayı yapabilirsiniz. Nemlendirici krem cildinizi esnek ve yumuşak hale getirir.

2.Cildinizi ovun

Cildinizin iyice nemlenmesi için kremin cilt tarafından emilir olduğunu hissedinceye kadar cildi ovun.

Bu aşamada cildiniz iyice ovmanız önemlidir. Cildiniz kremi iyice emmeli ve yumuşamalıdır.

3.Kapatıcı uygulayın

Yüzünüzdeki pürüzlerin, lekelerin üzerine concealerı yani kapatıcıyı sürün. Yüzünüzdeki tüm pürüzleri kapatmalısınız. Tüm pürüzlerin kapandığından emin olun.

  1. Koyu pembe göz farı kullanın.

Koyu pembe göz farı balerin makyajının en önemli parçasıdır. Sadece kirpik üstüne göz kapaklara uygulayın. Kaş altına küçük bir boşluğa gelene kadar farı sürün.

  1.  Kaşınızın altına boşluk kalan yere açık pembe far sürün

Koyu ve açık pembe farlar birbirini tamamlayacaktır. Yakın tonlar kullanın ama biri koyu biri açık olacak unutmayın.

6.Dudaklarınıza pembe dudak kalemi çekin

Dudaklarınızın güzelliğini ortaya çıkarmak için kalem çekmeniz önemli. Kalem mutlaka pembe olmalıdır. Balerin makyajında pembe tonlar makyajı tamamlıyor unutmayın.

  1. Pastel tonlarında pembe bir ruj ile dudaklarınızı boyayın

Pembe rujunuz pastel tonda olmalı. Aksi takdire balerin makyajı olmaz. Naif ve narin bir görünüm sağlamak için pastel ton kullanmak şarttır.

  1. Tozpembe tonlarında bir allık sürün

Tozpembe kullanacağınız allık makyajı tamamlayacak. Kullandığınız tona dikkat edin.

Balerin Makyajı yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

balerin-makyajiBir balerin gibi güzel ve narin görünmek istiyorsanız, balerin makyajı yaparken dikkat etmeniz gerekenleri bilmelisiniz.

Balerin makyajında en önemli nokta, pembe renk kullanımıdır. Pembe renk kullanımında aşırıya kaçmamalısınız. Doğru tonlar kullanmalısınız. Aksi takdirde istediğiniz görünüme ulaşamazsınız.

Balerin makyajı yaparken kullanacağınız pembe renk yumuşak olmalıdır. Farınız, allığınız, rujunuz renk olarak birbirini tamamlamalıdır.

Doğru ren seçimi ve doğru geçişlerle mükemmel bir sonuca ulaşırsınız.

Balerin Makyajı Nasıl Kullanılır?

Balerin makyajını hem gündelik olarak hem de özel günlerde kullanabilirsiniz. Kullanacağınız tonlar sayesinde her türlü ortamda harika görünürsünüz.

Balerin makyajını topuz ile kullanmak makyajın ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Saç modelinizi makyajınızla uyum içinde kullanırsanız, istediğiniz görünüme ulaşırsınız. Balerin makyajında pembe renk kullanımı önem taşıdığından kıyafetleriniz de açık tonlarda olmalıdır.

Açık tonlarda kıyafetler ve uygun saç modeli ile balerin makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Balerin makyajını başarıyla uyguladıktan sonra balerin makyajı nasıl kullanılır adı altında verdiğimiz bilgilere dikkat edersiniz istediğiniz balerin makyajına kavuşursunuz.

Balerin Makyajını Herkes Yapabilir Mi?

Sizler için balerin makyajı nasıl yapılır sorusunun cevaplarını verdik. Uygulamayı okudunuz ve tereddütleriniz varsa, endişe etmeyin. Çok rahat uygulayabileceğiniz bir makyajdır.

Az çok hepimiz makyajdan anlıyoruz. Balerin makyajının farkı bize doğal ve narin bir güzellik vermesidir.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Dikiş İzi Makyajla Nasıl Kapatılır? başlıklı makalemizde dikiş izi kapatma hakkında bilgiler verilmektedir.


Balerin Makyajı Nasıl Yapılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ