Kadına Dair Herşey

Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Kış geldiğinde soğuk havalarda dışarı çıkmak hepimize zor gelir. Evlerimizde zaman geçirmeyi daha çok tercih eder hale geliriz. Eğer geniş bir balkonumuz varsa içinizi ısıtacak bir dekorasyonla evde geçirilen zamanları daha keyifli hale getirmek çok kolay. Bunun için yapılabileceklere hep birlikte bakalım.

Küçük balkonlar için dekorasyon

Balkon dekorasyonunda renkler

Ufak balkon dekorasyonu fikirleri

  1. Badana Yapımı

Duvar boyamak bazen gereksiz bir iş gibi görülse de istediğimiz renkte yapıldığında mekanın havasını büyük ölçüde değiştirecek etkiye sahiptir. İşe balkonunuzun büyüklüğüne, güneş alma ve aydınlık durumuna göre seçeceğiniz bir renkle başlayabilirsiniz.  Eğer dekorasyonda renkli objeler kullanmayı düşünüyorsanız beyaz badana renkli objeleri daha da ortaya çıkarıp göstereceği için iyi bir tercih olabilir.

  1. Palet Kullanarak Mobilya Yapımı

Günümüzde farklı dekorasyon fikirleri öne çıkmaktadır. Balkon dekorasyon ürünleri için de birçok farklı biçimde kullanılan paletler kolay bir şekilde mobilya yapımına uygundur. Bu mobilyalara oturma grubu, sehpa ve masa örnek gösterilebilir. Paletleri temizledikten sonra ister sadece vernik sürerek doğal ahşap haliyle görünmesini sağlayabilirsiniz. Ya da istediğiniz renkte ahşap boyası ile boyayıp üstüne de istediğiniz renk ve desenlerde yastık ve minderle oldukça konforlu bir oturma grubu oluşturabilirsiniz. Ayrıca balkonunuzun büyüklüğüne göre yine palet kullanarak oturma grubunuza uygun bir sehpa ya da misafirlerinizi ağırlayacağınız bir masa yapabilirsiniz. Çok basit el becerisi e birkaç aletle tüm balkonunuzu palet kullanarak dekore edebilirsiniz.

Balkon dekorasyonu önerileri

Ufak balkonlar için dekorasyon

  1. Çim Halı Kullanımı

Eğer balkonunuzda zemin döşemesi yoksa çim halı kullanarak balkonu daha konforlu hale getirebilirsiniz. Palet kullanarak yaptığınız oturma grubu sehpa ya da masanın altında kullandığınız renklere uyumlu bir çim halı balkonun havasını tamamen değiştirip kendinizi evin bir salonunda gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Bu şekilde Balkon düzenlemesi tamamen sizin zevkinize göre  tamamlanmış olur. Ayrıca ısıtma sistemi de mevcutsa balkonunuz artık bir kış bahçesine dönüşmüş demektir. Artık balkonunuzda sadece keyifli zamanlar geçirmek elinizde.

Balkon dekorasyon fikirleri

Balkonda hamak kullanımı

  1. Duvar Saksıları

Çim halı ve palet kullanarak oluşturduğunuz mobilyalarla dekore ettiğiniz balkonunuz için artık süsleme zamanı. Balkon süsleme çiçekleri duvar saksılarında kullanarak kolaylıkla yapabileceğiniz bir iştir. Çeşit çeşit çiçekler renkli saksılarda içinizi ısıtacaktır.

Bir önceki yazımız olan Modern Salonlar İçin Taş Duvar Modelleri başlıklı makalemizde ev dekorasyonu fikirleri, Modern Salonlar için öneriler ve Taş Duvar Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Balkon Dekorasyonu Fikirleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ