Kadına Dair Herşey

Balkonlarınız İçin Aksesuar Tavsiyeleri

Balkonlarınız İçin Aksesuar Tavsiyeleri

İnsanlarımıza sizin için evin en değerli ve önemli köşesi neresi diye sorduğumuz zaman çoğunlukla balkon cevabını alıyoruz. Peki, sebebini hiç düşündünüz mü? Bunun başlıca nedeni: Balkon olarak adlandırdığımız, zaman zaman küçük zaman zaman ise büyük bir alana sahip olan ve iç dünyamıza göre tasarlayıp aslında kişiliğimizi yansıttığımız, stres ve kalabalıktan uzaklaşarak rahat hissedebileceğimiz kendimize ait yeni bir dünya bizler için. Bu yazımızı sizlere, kişiliğinizi yansıtan ve rahat hissedebileceğiniz yeni bir dünya yaratırken bu renkli dünyanızı ne gibi aksesuarlarla şekillendirip daha güzel bir hale getirebileceğiniz hakkında öneriler sunmak ve yardım etmek için hazırladık.

Renkli Saksılar
Dekoratif balkon ve aksesuarları dediğimiz zaman öncelikli olarak aklımıza ilk gelen renk seçimleri ve bu renk seçimlerini hangi aksesuarlar üzerinde daha etkin kullanabileceğimiz olmalıdır. Hangi rengi seviyorsanız ağırlıklı olarak o renklere yönelmekle birlikte tercih etmiş olduğunuz renkler harici en az 3 ton açık ve koyu renkleri de tercih etmelisiniz. Ayrıca tercih etmiş olduğunuz renkli saksıları çiçeklerinizle birlikte daha da renklendirebilir ve daha hoş bir görüntü yaratabilirsiniz.

balkon-aydinlatma
Mobilya veya Sandalye
Mobilya ve sandalye öncelikli olarak balkonunuzun büyüklüğüne göre tercih edilmelidir. Eğer balkonunuz yeterince büyük ise mobilya seçimlerinizi dekoratif balkon koltukları ile süsleyebilir ve kendinize rahat bir ortam hazırlayabilirsiniz. Bunun yanında balkonu biraz daha küçük olanlar ise, koltuk takımları yerine sallanan sandalye gibi dekoratif ürünleri tercih etmek daha ferahlatıcı ve rahat hissedebileceğiniz bir ortam hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Aydınlatma
Aslına bakarsanız aydınlatma en önemli aksesuarların başında gelmektedir. İşten ya da okuldan eve döndüğünüz zaman üzerinizde ciddi anlamda bir yorgunluk hissi oluşur. Eğer rahatlamak için geçtiğiniz balkonunuzda yoğun ve yüksek ışık tercih edecek olursanız bu ışık gözlerinizi daha çok yoracak ve daha rahatsız hissetmenize neden olacaktır. Bu neden ile yer lambası ya da balkon demirlerinize asabileceğiniz düşük aydınlatmalı ışıklandırmalar, dekoratif anlamda görüntü güzelliği oluşturabileceği gibi dinlenmenize ve rahatlamanıza da daha çok yardımcı olacaktır.

balkona-renkli-saksilar

Umarım bu tavsiyeler siz değerli okurlarımız için yeni dünyanızı tasarlarken ve oluştururken yardımcı olacaklardır. Unutmayın! Önemli olan nerede yaşadığınız değil nasıl ve ne şekilde yaşamayı seçtiğinizdir.

Bir önceki yazımız olan Mutfak Fayansları Nasıl Seçilmelidir? başlıklı makalemizde mutfak fayans modelleri, mutfak fayans önerileri ve mutfak fayansları seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.


Balkonlarınız İçin Aksesuar Tavsiyeleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ