Kadına Dair Herşey

Banyo Dekorasyonunda Son Moda

Banyo Dekorasyonunda Son Moda

Banyo Dekorasyonunda Son Moda

Banyo Dekorasyonunda Son Moda

 

Uzun ve yorucu geçen bir iş gününün ardından banyonuzda keyifle duş almak istemez misiniz? Ya da evinizde bir hamam olmasını ayrıca sauna kısmının olmasını istemez misiniz? Klasik banyo anlayışından uzaklaşarak artık çok farklı banyolar yapılmaktadır. Banyolarda hamam, sauna ve Osmanlı banyo modellerini görmeniz mümkün. Banyo yaptırırken dekorasyon fikirlerinden çok nasıl bir banyo yaptıracağınız daha önemlidir. örneğin banyodan çıkarken ayaklarınız ıslak olur. Ayrıca vücudunuzdan da sular akar. Genellikle banyoların yer döşemesi fayansla kaplıdır. Ancak sauna gibi tahta döşemesi olan bu sayede hem kaymanızı engelleyen hem de suların daha kolay akmasını sağlayan bir banyonuz olabilir. Banyonuzun yer döşemesinden başlayarak tavana kadar her türlü yeni fikire açık olun. Çünkü artık banyolar değişiyor.

Farklı Banyo Modelleri

Farklı Banyo Modelleri

Banyolarda klasik bir duş yeri veya küvet bulunması artık çok eskilerde kaldı. Şimdi hem daha rahat hem de temizlemesi kolay banyolar moda. Banyo dekorasyonu bir mühendislik işi olarak düşünülürse banyo modellerinde aktif bir değişimin yaşandığını görüyoruz. Gelen taleplere göre değişen banyolar yerden tavana kadar farklı bir hava yakalıyor artık. Farklı banyo fikirlerinden biri de hem tasarım olarak hem de kullanım olarak en çok tercih edilenler arasında bulunan hamam tarzı banyolardır. Bildiğiniz hamam sistemi çeşitli ısıtmalar yardımıyla banyoda kullanılabilir. Bir başka örnekte sauna alanları, birden fazla banyosu bulunan evlerde artık sauna yaptırmak çok moda. Sizde evinizde hamam veya sauna tercih edebilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu

Banyolarda da artık dekorasyon kullanılıyor. Yaptıracağınız banyo tarzına göre değişen farklı banyo fikirleri bulunuyor. Bunlar arasından sizde zevkinize en uygun modeli seçebilirsiniz. Değişen dekorasyon anlayışı banyo dekorasyonu modellerini fayans tercihi, banyo dolabı tercihi ve banyo tercihi ile birlikte değiştiğini söylemek mümkün.

Banyolarda En Çok Tercih Edilen Fayanslar

Son yıllarda banyolarda geleneksel Türk havası yakalamak oldukça moda. Bu sebeple banyolar adeta bir hamama dönüştürülüyor. Bunun yansıması olarak fayans yerine mermer tercihi daha çok ön plana çıkıyor. Ancak klasik banyoda karar kılanların en çok tercih ettiği fayans modelleri arasında ise koyu renk fayanslar var.

 

Bir önceki yazımız olan 2017 Ev Dekorasyon Modası başlıklı makalemizde 2017 ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.


Banyo Dekorasyonunda Son Moda Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ