Kadına Dair Herşey

Bayan Saç Kesim Modelleri 2017 Yılı Trendleri

Bayan Saç Kesim Modelleri 2017 Yılı Trendleri

Bayan saç kesim modellerinde 2017 yılının en trend hareketleri yanda kazıtarak bir tarafı uzun bırakmak. Bunun dışında normal saç modellerini tercih eden bayanlar saçlarını omuz hizasında veya bel ortası uzunluğunda tercih ediyorlar. Bu tarz kesim modeller daha çok oval ve arkası katlı kesim olarak forma sokuluyor.Klasik saç kesim modelleri arasında en çok kullanılan saç modelleri asimetrik düz kesim saçlar. Omuz üstünde kalan bu modelin bir tarafı uzun diğer tarafı kısa olarak tasarlanıyor. Dalgalı kesim saçlarda ise kulak üstü modeller bu senenin en çok tercih edilenleri arasında gösterilebilir.

Bayan saç kesim modelleri

Surat Şekline Göre Saç Modelleri

Hep aynı tarz kesimden ve görüntüden sıkılmadınız mı?Yeni modelleri denemek ve saçlarınıza biraz daha farklı bir hava katmak istemez misiniz?Ancak bir kuaföre gitmeden evvel,suratınızın şekline göre seçeceğiniz modelin ifadenize çok daha güzel bir anlam katacağını da unutmayın.

Yuvarlak yüzler için saç kesimi

Şayet yüzünüz yuvarlak hatlara sahipse,uzun kesimin size çok daha uygun olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.Yanak ya da kulaklarınızın hemen aşağısında yer alan kesimleri suratınızı daha iri gösterecektir.Sofistike bir görünüm ve yuvarlak yüz hatlarınızı yumuşatacak örnekleri aşağıda görebilirsiniz.

Yandan uzun bırakılan model:Uzun saç yüz hatlarınızı uzun gösterecektir.Saçlarınızın ön kısmında bir perçemle bunu kolayca halledebilirsiniz.

Yuvarlak yüzler için saç kesimi

Uzun ve katlı saç kesim modeli: Uzun saçın şekilsiz ve sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız,bu tarz asimetrik perçemleri elmacık kemiği ya da çene gibi belli noktaların sonunda bırakarak yuvarlak yüz hatlarınızı yumuşatabilirsiniz.

Yuvarlak yüzler için saç kesimleri

Orta uzunluktaki saçlar: Şayet uzun saç tercih etmeyecekseniz,bu sefer de omuz hizasına gelen saçlarınıza,çene hizasından sonra katlı olarak bu modeli uygulayabilirsiniz.

Yuvarlak yüz saç kesimi

 

Oval suratlar için saç kesimleri

Tebrikler.Oval yüzler neredeyse her saç kesimine uygundur.Ancak görünümünüzü maksimum seviyede tutmak ve daha tarz görünmek isterseniz bu önerilerimize göz atabilirsiniz.

Düz kahküller: Kahküller oval suratınız için harika bir çerçeve olabilir.Şayet düz saçlara sahipseniz şiddetle öneriyoruz.

Oval suratlar için saç kesimleri

Uzun dalgalı saç modeli

oval suratlar için saç modelleri

Kısa ve katlı saç kesimi

Oval surat saç kesimi

 

Kare yüzler için saç kesimleri

Harika bir potansiyeliz var aslında.Hatlarınız pek çok model için uygun.Şayet surat şekline göre saç modeli seçmek niyetindeyseniz,keskin çene hattınızı yumuşatacak modelleri tercih edebilirsiniz.

Kare yüz saç modelleri

Kare yüz saç kesimi

Uzun Surat Şekline Uygun Saç Kesim Modelleri

Şayet uzun şekilli bir surata sahipseniz bu sefer dikkat etmeniz gereken nokta,sivri görünümlü çenenizi yumuşatacak saç kesimlerini denemek olmalıdır.Elmacık kemiklerinizi ve gözlerinizi vurgulayacak olan modeller sizlere uygun olabilir.

uzun surat saç kesimi

uzun surat saç modeli

Dalgalı Saç Kesim Modelleri 2017 Trendleri Ne Olacak?

Dalgalı bayan saç kesim modelleri kulak üstü hizasından başka enseyi iki parmak geçen uzunluk ve arka kısmın üste doğru azaltılarak küt kesimleri tercih ediliyor. bu tarz modeller genellikle lise çağları genç kızlarda trend hale gelmiş durumda.Bayan saç kesimleri orta yaşlı ve özellikle çocuklu kadınlarda kullanımı kolay model tercihleri ile hayat buluyor. Örneğin orta boy katsız ve bağlanabilecek uzunlukta saç kesimleri. Bu modelleri tam kısa ve tarak bile istemeyen saç modelleri takip ediyor. Bazı uzun saçlı kadınların tercihleri ise katlı küt olarak form buluyor.

Düz Perçemli Saç Modelleri

Düz perçemli bayan saç kesim modelleri özellikle 22-28 yaş arası kadınların en çok tercih ettiği modeller arasında gösterilebilir. Yasemin Allen tarzı saç modeli olarak da bilinen bu model daha çok siması uzun bayanlarda hayat buluyor.Bu tarz saçlar ya omuz boyunda ya da ense boyunda tercih ediliyor. Rahatlık seven bayanlar daha çok ense boyunda Brezilya fönü ile bu modeli çok rahat kullanabiliyor. Uzun saçlarda ise bir saç bakım kremi yeterli oluyor.

Makalenin Videosu

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Meme Kanseri Tedavisi Olmayan Hastalık Değildir başlıklı makalemizde meme kanseri hakkında bilgiler verilmektedir.


Bayan Saç Kesim Modelleri 2017 Yılı Trendleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ