Kadına Dair Herşey

Bayanların Rahat Kullanabileceği 10 Otomobil Modeli

Bayanların Rahat Kullanabileceği 10 Otomobil Modeli

Araba günlük hayatımızda ulaşım için kullandığımız, işimizi rahatlatan özel bir araçtır. Bu aracın çok farklı fonksiyonları olmakla birlikte günümüzde değişik değişik çeşitleri çıkmaktadır. Eskiden insanlar bayanlara kız araba mı kullanır diye sürmesini öğretmiyorlarmış. Ancak günümüzde çoğu bayan araba sürmesini bilmekte ve yaşı tuttuğunda ehliyeti almaktadır. İşte size bayanların rahat kullanabileceği araba modellerinden bahsedeceğiz.

1.Nissan Micra

bayan-arabasi-1

Bu araç bayanların en çok tercih ettiği modellerden birtanesidir. Benzinli ve dizel seçenekleri ile hidrolik direksiyon ve otomatik olmayan şanzıman ile küçüklüğü ile de bayanların gözdesi olmuştur. Fiyat olarak 44.000 ile 63.000 TL arasındadır.

2.Honda Jazz

bayan-arabasi-2

Yine bayanların tercihlerinden biri olan bu Honda ailesinin aracı da benzinli ve dizel seçenekleri ile ailesinin arasındadır. Direksiyon olarak hidrolik olması bunun bayanlar tarafından tercih edilmesindeki ilk sebeptir. 6 ileri şanzıman ile tercih edilecek şık bir araçtır. Honda jazz fiyat olarak 50.000 ile 62.000 TL arasındadır.

 1. Hyundai Getz

Bu araç özellikle yakıt bakımından tercih edilen ve bayanların ufak araç sevmesinden dolayı ön plandadır. Bu modelin de benzin ve dizel seçenekleri bulunmaktadır. Fiyat olarak 20.000 ile 32.000 arasında rakamlar değişmektedir.

 1. Mini One

bayan-arabasi-4

Bu mini ailesinin kibar ve zarif aracı genel olarak bu modeli bilen çoğu bayanın hayalidir. Bu araç çok tatlı bir bayan aracı diye hitap edilmektedir. 6 ileri şanzımanı vardır. Benzinlidir. Fiyat olarak biraz lüks bir araçtır. Mini one fiyat olarak75.000 ile 125.000 TL arasında bir fiyatı vardır.

 1. Audi A3

bayan-arabasi-5

Bu araç modelinin 2 çeşidi vardır. Bir tanesi sedan öteki ise sport olarak geçmektedir. Marka olarak biraz pahalı bir araçtır. Ancak fiyat biraz fazla gibi gelse de kullanım olarak tasarım olarak çok güzel bir araçtır. Audi A3 fiyat olarak 90.000 ile 135.000 arasında değişmektedir.

 1. Alfa Romeo Mito

bayan-arabasi-6

Alfa Romeo ailesinin bir yeni üyesi olarak Mito çok şık bir tasarıma sahiptir. Tek kapı diye bahsedilen aslında  4 kapı ve 2 kapı şeklinde olan araba şekillerinden 2 kapılı olandandır. 5 ileri şanzımana sahiptir. Alfa romeomito fiyat 2015 olarak 85.000 olarak kullanıcısına sunulmuştur.

 1. Cıtreon C1

bayan-arabasi-7

Citroen grubunun bayanlar için en ideal olan araçlarındandır. Bu araçta AirScape denilen cam tavan bulunmaktadır. 4 kapılıdır. 5 ileri şanzıman mevcuttur. Citroen C1 fiyat olarak 50.000 ile 55.000 arasında olmaktadır.

 1. Volkswagen Polo

bayan-arabasi-8

Bu araç Volkswagen ailesinin en sade modellerinden biridir. Konfor, rahatlık, güven olarak tercih edilecek araçlardan birtanesidir. Bayanların da sevdiği bir araçtır. Fiyat olarak 42.000 den başlayıp 90.000 e kadar geniş bir aralığı vardır.

 1. Totoya Yaris

bayan-arabasi-9

Totoya bir Çin ailesinin modelidir. Bu araçta Toyota ailesinin bir üyesidir. 4 kapılıdır. Yine ufak olduğundan dolayı bayanların tercihleri arasındadır. Fiyat olarak çok fazla cüzi olmamasına rağmen yine de satılan bir araçtır. Fiyat olarak 45.000 ile 65.000 arasında değişmektedir.

 1. Peugeot 3008

bayan-arabasi-10

Bayanların tercih etmesinde bütün erkeklerin şaşırdığı tek araçtır. Genelleme olarak baktığımızda seçilen modellerin dışarısında kalır. Peugeot ailesinin jip grubunun aracıdır. 6 ileri şanzıman vardır. 4 kapılıdır. Peugeot 3008 0 km olarak 95.000 ile 110.000 arasında bir fiyata sahiptir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kedinizin Sizi Çok Sevdiğinin Kanıtları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bayanların Rahat Kullanabileceği 10 Otomobil Modeli YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Fehime uzunyol dedi ki:

  Çok rahat ve estetik gorunuyorlar.tabii koltuğa geçip bu heyecani yaşamak lazim..inşallah birgun benimde olur

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE