Kadına Dair Herşey

Bebek Hırka Modelleri

Bebek Hırka Modelleri

Bebek Hırka Modelleri

 

Bahar günlerinde ve kış aylarında annelerin kurtarıcısı olan hırkalar bebeklerin ve çocukların giymesi için özenle hazırlanıp dolaplara yerleştiriliyor. Bebek hırka modellerinde onlarca çeşit mevcut. Ev hanımları ise boş vakitlerinde stres atmak ve boş zamanlarını değerlendirmek için örgüler yapmaktadır. Nohut örneği bebek hırka modelleri en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. Hırkaları örmek ve giydirmek de oldukça keyiflidir.

Bebek Hırka Modelleri

 

Son Moda Bebek Hırka Modelleri

 

Örülecek hırkanın modeline karar veremeyen anneler ise çeşitli örnekleri inceleyerek uygun desenleri uygun renklerle birleştirerek ortaya adeta sanat eseri çıkaracaktır. Kız çocukları için pembe, kırmızı, lila, bordo, eflatun renklerden oluşan hırka modelleri daha çok tercih ediliyor. Erkek çocukları için beyaz, lacivert, kahverengi, siyah, mavi ve sarı renk hırkalar daha çok tercih ediliyor. Bebek hırka modelleri yapılışı da oldukça zevkli.

 

Çeşitli Bebek Örgü Modelleri

 

Bebek hırka modellerinde tığ işleri, Tunus ve şişler ile örülen modellerde mevcut. Yeni doğan hırkalar da en çok tercih edilenler arasında. Bebeklere hepsinin yakıştığı şüphesiz. Annelere düşen ise gönüllerine göre modeller koymak. Düğmeli bebek hırka modelleri de en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. Bebek hırka modelleri anlatımlı olarak da öğrenilebilir. Bebek hırkalarının süslenmesi de oldukça eğlenceli olmaktadır. Hayal gücü kullanarak çeşitli modeller ortaya çıkmaktadır.

 

En Çok Tercih Edilen Örgü Modelleri

 

Hırka örerken ise dikkat edilmesi gereken arka, ön, kol ve gövde ölçüleridir. Son yılların en çok tercih edilen hırka modelleri arasında bambu, nohut, işkembe, küçük tavşanlar, çapraz tümsek örgü modeli bulunuyor. Bebeklere yapılan örgü modelleri keyifli olup çok kolay uygulanmaktadır. Erkek bebekler için yandan düğmeli hırka modelleri de en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. El örgüsü bebek hırka modelleri oldukça sık tercih ediliyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Anneler İçin Pratik Bilgiler (23 Şahane İpucu) başlıklı makalemizde annelerin hayatını kolaylaştırmak hakkında bilgiler verilmektedir.


Bebek Hırka Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ